Menu

Sklepy z e-papierosami w brytyjskich szpitalach

Sklepy z e-papierosami w brytyjskich szpitalach
E-papierosy traktowane są w UK jako "produkt medyczny". (Fot. Getty Images)
Szpitale NHS w regionie West Midlands zaostrzają swoją walkę z palaczami i wprowadzają £50 grzywny za palenie na terenach należących do placówek zdrowia. Aby jednak pomóc uzależnionym w walce z nałogiem, na terenie szpitali pojawią się salony z e-papierosami.
Reklama

Jak przekazano w oświadczeniu, pierwsze salony z e-papierosami otworzono już w dwóch szpitalach - w West Bromwich oraz w Birmingham. Za prowadzenie punktów odpowiadać będzie firma Ecigwizard.

E-papierosy mają ogromne znaczenie w brytyjskiej służbie zdrowia po tym, jak NHS zakwalifikował je jako "wyrób medyczny". Lekarze na Wyspach chętnie przepisują je osobom rzucającym palenie, a eksperci zwracają uwagę na wysoką skuteczność tego rozwiązania.

E-palenie to coraz popularniejsza alternatywa dla  "dymka". (Fot. Getty Images)

Palenie tradycyjnych papierosów na terenie wszystkich szpitali w Zjednoczonym Królestwie jest zakazane, ale dopiero placówki w West Midlands wprowadziły grzywnę za próbę obejścia zakazu. Jak zwrócono uwagę, palić będzie można jedyne e-papierosy i to wyłącznie w specjalnie przystosowanych do tego celu strefach.

"Eliminacja biernego palenia na terenie szpitali jest koniecznością dla zdrowia publicznego. Istnieje alternatywa, dlatego prosimy gości i pacjentów placówki o współpracę. Rezygnacja z palenia wychodzi każdemu na zdrowie i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy" - przekazał dr David Carruthers z NHS West Midlands.

Według oficjalnych danych NHS Digital, w ubiegłym roku 6,3 proc. dorosłych Brytyjczyków regularnie sięgało po e-papierosa, a 19 proc. po tradycyjnego papierosa. Jak zauważa z kolei Cancer Research UK, 3 na 20 palaczy umrze przedwcześnie z powodu nowotworu. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama