Silver medal of Polish riders in the European championship in Novi Sad

Ewa Nelip (po prawej) podczas walki w Nowym Sadzie. (Fot. Getty Images)
Polish athlets won the silver medal in the team tournament of the fencing European Championships in Novi Sad. In the final they lost to the French 40:41. The match was settled in an extra minute.

Biało-czerwone walczyły w składzie: Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska (obie TS Wisła Kraków) i Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław).

Zespół szpadzistek poprzednio stał na podium ME w 2010 roku w Lipsku, kiedy sięgnął po złoto. Przed rokiem w tym samym niemieckim mieście podopieczne trenera Bartłomieja Języka wywalczyły brąz mistrzostw świata.

Z Serbii polscy szermierze wrócą z czterema medalami, to wyrównanie osiągnięcia z Zagrzebia sprzed pięciu lat. Drużynowo brąz zdobyli floreciści, a indywidualnie trzecie miejsce zajęły szablistka Marta Puda i florecistka Martyna Synoradzka.