Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sieć Carpetright planuje zamknięcie 90 sklepów

Sieć Carpetright planuje zamknięcie 90 sklepów
Sieć sklepów Carpetright boryka się z problemami finansowymi. (Fot. Wikipedia)
O planach zamknięcia 92 brytyjskich oddziałów poinformowała sieć Carpetright. Pracę może stracić nawet 300 osób.
Reklama

Sieć handlująca dywanami od dłuższego czasu liczy straty. Częściową winą za to obarcza niedogodną lokalizację niektórych sklepów.

Proponowane jest zamknięcie w sumie 92 oddziałów, a w 113 innych wynegocjowanie niższego czynszu. Carpertrigt obecnie posiada na Wyspach 409 punktów.

"Te trudne działania są niezbędne do odciążenia firmy od niedogodnie położonych sklepów oraz wygórowanych czynszów. Tylko w ten sposób odbudujemy dochodowość i nasz sukces” - przekazał dyrektor generalny Carpetright, Wilf Walsh.

Na 26 kwietnia firma zaplanowała spotkanie z wierzycielami, podczas którego wystąpi o zgodę na rozpoczęcie procesu upadłości układowej. Jeśli porozumienie zostanie osiągnięte, Carpetright wystąpi o popracie udziałowców i za ich ewentualną zgodą rozpocznie likwidację przynoszących straty oddziałów i wystąpi o obniżenie czynszów.

Z trudnymi warunkami rynku handlu zmaga się ostatnio wiele brytyjskich sieci. Firmy Toys R Us i sprzedawca elektroniki Maplin zapowiedziały upadłość, a firma odzieżowa New Look planuje na ten rok likwidację 60 z prawie 600 sklepów na Wyspach.

Przyczyną kłopotów sektora handlu jest zmniejszenie wydatków konsumenckich mieszkańców, ze względu na rosnącą inflację i spowolnienie podwyżek płac w związku z Brexitem. Do problemów tradycyjnych sklepów przykłada się także rosnąca konkurencja ze strony firm internetowych.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama