Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Settled status to dyskryminacja kobiet". Europejki mają problem z rejestracją

"Settled status to dyskryminacja kobiet". Europejki mają problem z rejestracją
Obywatelki krajów Unii mają problem z rejestracją settled status, bo system nie uwzględnia kilku nazwisk przypisanych jednej osobie. (Fot. Getty Images)
Europejki obawiają się dyskryminacji w związku z Brexitem i koniecznością rejestracji settled status. 'System popełnia pomyłki przez nazwiska panieńskie obywatelek krajów unijnych' - informuje dziennik 'The Independent'.
Reklama

Problem jest poważny, ponieważ system nie rozumie tego, że kobiety mają różne nazwiska, niektóre z mieszkających na Wyspach Europejek nawet trzy lub cztery i nie rozpoznaje ich jako jednej osoby.  A to może spowodować, że obywatelkom krajów UE grozi odmowa pracy, mieszkania lub leczenia NHS.

Eksperci uważają, że Brexit jest  "pułapką” dla wielu kobiet, zwłaszcza tych, które nie otrzymają statusu osoby osiedlonej z powodu pracy w niepełnym wymiarze godzin, przerwy w karierze czy pozostawaniu w domu z dziećmi.

Aktywiści z grupy "the3million” nawołują, aby uprościć system rejestracji settled status, który jest niesprawiedliwy i wywołuje wiele niepotrzebnego stresu, zwłaszcza u kobiet. 

Home Office podaje, iż podczas próby rejestracji 120 000 wniosków 105 000 otrzymało status rezydenta. (Fot. Getty Images)

Zdaniem organizacji, urzędnicy powinni wyznawać zasadę, iż osoba jest niewinna dopóty, dopóki nie udowodni się jej winy. "Jeśli rząd poważnie traktuje kwestię równości płci, musi zmienić projekt i uczynić go prostszym, a nie aplikacją warunkową” - oświadczyła rzeczniczka Katia Widlak.

Grupa wskazała na problemy, z jakimi borykają się kobiety, których paszporty są wystawione na ich panieńskie nazwisko, a dokumenty dotyczące płacenia podatków, korzystania z usług NHS czy rachunki za media - na nazwisko po mężu.

Zdarzyło się już, że jedna z obywatelek Holandii prbówała uzyskać status osoby osiedlonej, ale system nie zatwierdza jej aplikacji z powodu różnych nazwisk.

Home Office podaje, iż podczas próby rejestracji 120 000 wniosków już 105 000 otrzymało status rezydenta.

 

  Komentarze


  • Cuce
   20 marca, 16:16

   Zrobić angolom to samo albo wszystkich deportować z Europy na zagrzybiałą wyspe do angolandu bo szkocja wyjdzie z debilowa a irlandie sie stykną.

  • XXX
   20 marca, 17:51

   To chyba raczej system ma problem z osobami, ktore zmienily nazwisko z jakiegokolwiek powodu? Jaka dyskrymincacja kobiet? ******nijcie Wy sie wszyscy (wszystkie?) w czajnik!!! Mocno!

  • Dudek
   21 marca, 11:51

   One ze wszystkim mają problem. Jedyne w czym nie mają problemu to darcie ryja, że mają problem. No cóż, lewactwo

  • Rob.
   21 marca, 17:24

   cuce, twoja wypowiedz potwierdza tylko ze wachanie kleju jest nie zdrowe. Mojej zonie uwzglednilo o z dwiema kropeczkami(umlau) . Po prostu baby klikaja na pale i musza znowu sie logowac prze Gov gate jak popelnia blad. Protesty nie sa wyjsciem z sytuacji.Czytac ze zrozumieniem jest.

  • Grazia
   22 marca, 19:30

   Problem jest bo same do niego doprowadzily.. Takich rzeczy sie pilnuje.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama