Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Settled status: Za wysokie opłaty infolinii Home Office

Settled status: Za wysokie opłaty infolinii Home Office
"Europejczycy w ogóle nie powinni płacić za połączenia telefoniczne z infolinią Home Office w sprawie rejestracji". (Fot. Getty Images)
Obywatele krajów Unii Europejskiej, którzy ubiegają się o status 'osoby osiedlonej' muszą płacić nawet 40 pensów za minutę połączenia z infolinią Home Office. Organizacja 'the3million' oraz niektórzy brytyjscy politycy chcą zniesienia opłat za połączenia w sprawie rejestracji.
Reklama

Aktywiści z organizacji "the3million”, działającej na rzecz ochrony praw unijnych imigrantów w Zjednoczonym Królestwie, domagają się zniesienia opłat. Fundacja przekazała, że czas połączenia z infolinią MSW niektórych Europejczyków wynosił 20 minut. Część z nich musiała telefonować kilkakrotnie.

Brytyjski rząd odstąpił już od opłaty w wysokości 65 funtów za rejestrację settled status, teraz organizacja "the3million” apeluje o zniesienie opłat za połączenia z numerem infolinii Home Office.

Połączenia z Settlement Resolution Centre z numerem 0300 123 7379, kosztują 10 pensów za minutę z telefonów stacjonarnych i od 3 pensów aż do 40 pensów za minutę z telefonów komórkowych.

Brytyjskie MSW podaje, że w drugiej fazie próbnej programu rejestracji settled status jedna trzecia z kilkudziesięciu tysięcy wnioskujących telefonowała z prośbą o pomoc do urzędników resortu.

Za zniesieniem opłat połączeń telefonicznych w sprawie rejestracji w Home Office jest również wielu polityków. Deputowana Kate Green z Partii Pracy podkreśliła, że to oburzające, iż obywatele Wspólnoty, którzy od lat mieszkają w UK, wciąż są zmuszani do płacenia po to, aby zapewnić sobie prawo do pobytu w tym kraju.

Informacje na temat rejestracji "settled status" można znaleźć w naszym artykule: Rejestracja obywateli Unii Europejskiej po Brexicie: "Settled status", a także na stronie rządowej: 
https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/applying-for-settled-status

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama