Serie A: Zieliński wrócił, ale nie pomógł Napoli

Zieliński, który pojawił się na boisku na ostatnie 13 minut, nie pomógł gospodarzom odwrócić losów meczu. (Fot. Getty Images)
Piotr Zieliński w pierwszym od 27 września występie nie pomógł Napoli, które przegrało wczoraj w 6. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z Sassuolo 0:2. Niepokonani w tym sezonie goście zostali wiceliderem i tracą dwa punkty do Milanu.

Polski pomocnik poprzednio pojawił się na boisku 27 września w spotkaniu ligowym z Genoą (6:0). Później okazało się, że jest zakażony COVID-19. Z tego powodu opuścił zgrupowanie i trzy mecze reprezentacji, dwie kolejki Serie A oraz dwa pojedynki w Lidze Europy.

Do treningów z drużyną klubową wrócił dopiero w ostatni wtorek. Wczoraj pojawił się na boisku na ostatnie 13 minut. Nie pomógł jednak gospodarzom odwrócić losów meczu. Ekipa z Sassuolo wygrała 2:0 po trafieniach Manuel Locatellego w 59. minucie i Francuza Maxime'a Lopeza w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

Sassuolo po czwartym zwycięstwie w sezonie z 14 pkt awansowało na drugą pozycję w tabeli. Dwa punkty więcej ma Milan.

"Rossoneri" są niepokonani od wznowienia rozgrywek w czerwcu po trzymiesięcznej przerwie z powodu pandemii. Ostatni mecz przegrali 8 marca.Wczoraj pokonali na wyjeździe Udinese 2:1. Jednego z goli zdobył - do tego przewrotką - 39-letni Zlatan Ibrahimovic. Szwed z siedmioma trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.

Trzecie miejsce z 12 pkt zajmuje broniący tytułu Juventus. Drużyna z Turynu - po trzy zwycięstwa i remisy do tej pory - wczoraj wygrała na wyjeździe ze Spezią 4:1. Dwa gole zdobył wracający na boisko po koronawirusowej przerwie Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Trener Andrea Pirlo zdecydował, że tym razem w bramce "Starej Damy" stanął Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny pozostał w rezerwie.

Za "Juve" także z dorobkiem 12 pkt plasuje się Atalanta Bergamo (2:1 z Crotone). Piąte jest Napoli - 11 pkt.

Na dole dwa kluby z polskimi piłkarzami, które wywalczyły dotychczas tylko po jednym punkcie - Crotone Arkadiusza Recy i Torino, którego zawodnikiem jest Karol Linetty (w niedzielę 3:4 z Lazio Rzym).