Serie A: Torino won in Sardinia, Linetty sent home

Turyńczycy wygrali bardzo ważny mecz z sąsiadującym w tabeli Cagliari. (Fot. Getty Images)
Torino won 1-0 away from Cagliari in the 23rd round of the Italian league. Karol Linetty, who was sent home suspected of being infected with coronavirus, did not play in the visiting team.

Jak poinformowała "La Gazzetta dello Sport", Linetty przyleciał z drużyną na Sardynię, ale w piątek rano miał niejednoznaczny wynik testu na COVID-19 i na wszelki wypadek powrócił prywatnym samolotem do Turynu. Wieczorem miał przejść kolejne badania.

W środę wykryto w ekipie dwa przypadki koronawirusa, ale nie podano nazwisk zakażonych zawodników.

Turyńczycy wygrali bardzo ważny mecz z sąsiadującym w tabeli Cagliari po golu w 76. minucie brazylijskiego obrońcy Bremera i oddalili się od strefy spadkowej, a szansy opuszczenia jej nie wykorzystali ich rywale.

Sebastian Walukiewicz oglądał mecz z ławki rezerwowych gospodarzy, którzy ostatnie zwycięstwo odnieśli 7 listopada w 7. kolejce Serie A.

W innym piątkowym spotkaniu Fiorentina, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, wygrała ze Spezią 3:0. Wszystkie bramki padły po przerwie, a zdobyli je Serb Dusan Vlahovic, Gaetano Castrovilli oraz Francuz Valentin Eysseric. Piłkarze z Florencji awansowali z 16. na 12. miejsce, wyprzedzając m.in. piątkowych przeciwników.

Hitem 23. kolejki będą niedzielne derby Mediolanu. Pierwszy raz od dekady ich stawką będzie pozycja lidera tabeli. Obecnie na czele jest Inter z 50 punktami, a Milan ma o jeden mniej. W roli gospodarzy na San Siro wystąpią "Rossoneri".