Serie A: Lazio i Atalanta z kompletem punktów przed trudnymi meczami w LM

Bramki dla Atalanty zdobyli Chorwat Mario Pasalic (z lewej) i Kolumbijczyk Luis Muriel. (Fot. Getty Images)
Atalanta pokonała Spezię 3:1, a Lazio z trudem wygrało 3:2 z zamykającym tabelę Crotone, z Arkadiuszem Recą w składzie, na otwarcie 27. kolejki włoskiej ekstraklasy. Piłkarze z Bergamo i Rzymu jadą w przyszłym tygodniu na trudne sprawdziany w Lidze Mistrzów.

Wczoraj Atalanta po raz kolejny w tym sezonie rozstrzygnęła mecz w Bergamo na początku drugiej połowy. Bramki zdobyli Chorwat Mario Pasalic i Kolumbijczyk Luis Muriel, który z 16 trafieniami zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, ustępując Portugalczykowi Cristiano Ronaldo z Juventusu (20) i reprezentantowi Belgii Romelu Lukaku z Interu (18).

W 72. minucie ponownie piłkę w siatce umieścił Pasalic, a rozmiary porażki zmniejszył w 82. Roberto Piccoli.

Drużyna z Bergamo przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów (52) co trzeci Juventus Turyn. Prowadzi Inter Mediolan (62) przed AC Milan (56).

W Rzymie Lazio długo remisowało z Crotone 2:2 (dwie bramki dla gości zdobył Nigeryjczyk Simy), ale trzy punkty uratował w końcówce Ekwadorczyk Felipe Caicedo. Reca grał do 65. minuty.

Rzymianie plasują się na siódmym miejscu w tabeli (46 pkt) i przedłużyli swoje nadzieje na kolejny występ w Lidze Mistrzów. W środę w Monachium staną przed bardzo trudnym zadaniem w rewanżowym meczu 1/8 finału tych rozgrywek. Po porażce u siebie 1:4 będą musieli strzelić cztery gole broniącym trofeum Bawarczykom, aby myśleć o awansie do ćwierćfinału.

Nieco większe szanse ma Atalanta, którą czeka podróż do Madrytu. Na własnym stadionie przegrała z Realem 0:1.

Wczoraj zapadły również decyzje w sprawie nierozegranych z powodu zakażeń koronawirusem meczów Lazio - Torino oraz Juventus - Napoli. Oba zostaną rozegrane. Daty pierwszego z nich jeszcze nie ustalono, natomiast Juventus Wojciecha Szczęsnego podejmie drużynę Piotra Zielińskiego 7 kwietnia.