Serie A: Lazio beats AS Roma clearly in the city derby

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu w Serie A Lazio awansowało na siódme miejsce (31 pkt). (Fot. Getty Images)
Lazio celebrated a 3-0 win in the city derby against AS Roma on matchday 18 of Serie A.
Lazio takes the lead early in the game after a defensive error by Roma, Ciro Immobile switches the fastest and puts the ball in the opposing goal (14th).

Występujący w roli gospodarza zespół Lazio, który przed tą kolejką zajmował ósme miejsce, już w 23. minucie prowadził 2:0 po golach Ciro Immobile i Luisa Alberto.

W drugiej połowie Roma wciąż pokazywała niewiele w ataku, a Lazio nie zamierzało zwalniać. W 67. minucie Hiszpan ustalił wynik spotkania, popisując się precyzyjnym strzałem z dystansu - piłka wpadła tuż obok słupka.

"W tym sezonie było to trochę ważniejsze niż zwykle, ponieważ nie radziliśmy sobie w Serie A tak dobrze, jak chcieliśmy" - stwierdził o derbowym meczu Luis Alberto. "Poprawiliśmy się znacznie i potwierdziliśmy to w dzisiejszym spotkaniu" - dodał.

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu w Serie A Lazio awansowało na siódme miejsce (31 pkt). Natomiast Roma (34), dla której to pierwsza porażka w pięciu ostatnich spotkaniach, pozostała na trzecim, ale może zostać wyprzedzona w weekend przez kilku rywali.

Szlagierem 18. kolejki będzie niedzielne Derby d'Italia, czyli włoski klasyk - starcie Interu Mediolan z broniącym tytułu Juventusem Turyn.

Walka o 10. z rzędu mistrzostwo kraju na razie nie układa się turyńczykom idealnie. Zespół, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zajmuje dopiero czwarte miejsce. Zgromadził 33 punkty i traci siedem do lidera Milanu, a cztery do Interu, ale rozegrał od nich o jedno spotkanie mniej.

Na zakończenie 18. kolejki, w poniedziałkowy wieczór, zaprezentuje się AC Milan. "Rossoneri" zmierzą się na wyjeździe z Cagliari, w którym regularnie występuje obrońca Sebastian Walukiewicz.