Serie A: Victory for the leader, draw for the champion
Zwycięstwo liderowi dali Federico Dimarco (42.) i Francuz Ange-Yoan Bonny (90+4.). Adriana Benedyczaka nie było w kadrze Parmy.
Inter odniósł szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i powiększył dorobek do 42 punktów. Drugie miejsce zajmuje jego lokalny rywal AC Milan - 38 pkt. "Rossoneri" w czwartek podejmą Genoę.
Trzecie jest Napoli z 36 punktami, ale w środę nie wykorzystało okazji, aby chociaż na kilkadziesiąt minut awansować na pozycję lidera. Niewiele brakowało do jeszcze większej niespodzianki, bo w Neapolu goście prowadzili z Veroną 2:0 po trafieniach Duńczyka Martina Frese (16') oraz Nigeryjczyka Gifta Orbana z rzutu karnego (27').
Gospodarzy stać było tylko na doprowadzenie do remisu, ale i to udało się dopiero w końcówce. Bramki dla mistrzów Włoch uzyskali Szkot Scott McTominay (54') i Giovanni Di Lorenzo (82').
Również w środę Atalanta Bergamo wygrała na wyjeździe z Bologną 2:0. W zespole gości Nicola Zalewski grał do 68. minuty, a bramkarz gospodarzy Łukasz Skorupski wciąż pauzuje z powodu kontuzji.
Te zespoły są sąsiadami w tabeli: Atalanta zgromadziła 28 punktów i jest siódma, a Bologna jest tuż za nią z dorobkiem 26 pkt, ale jednym rozegranym meczem mniej.
W pozostałych spotkaniach tego dnia walcząca o utrzymanie Fiorentina zremisowała w Rzymie z Lazio 2:2, tracąc gola w piątej doliczonej minucie drugiej połowy, a Udinese Jakuba Piotrowskiego pokonało na wyjeździe Torino 2:1. Polak wszedł na boisko w 61. minucie.
Czytaj więcej:
Zwycięstwa Juventusu, Como i Romy. Ziółkowski rozegrał cały mecz





























