Sergio Agüero guides Argentina past Qatar to reach Copa América last eight

Argentyńczycy odnieśli wczoraj pierwsze zwycięstwo na tegorocznym turnieju Copa America. (Fot. Getty Images)
An early goal from Lautaro Martínez and a late second from Sergio Agüero gave Argentina a 2-0 win over Qatar on Sunday, a deserved victory that takes them into the Copa América quarter-finals to face Venezuela.

"Albicelestes" objęli prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy do bramki rywali trafił Lautaro Martinez. W 82. minucie efektownym rajdem, zakończonym skutecznym strzałem z ostrego kąta popisał się Sergio Aguero.

Tym samym Argentyńczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo na tegorocznym turnieju Copa America i zapewnili sobie udział w ćwierćfinale, w którym w piątek zmierzą się z Wenezuelą.

Z kompletem punktów udział w fazie grupowej zakończyła Kolumbia, która po bramce Gustavo Cuellara pokonała Paragwaj 1:0.

W tegorocznym Copa America uczestniczy 10 drużyn ze strefy Ameryki Południowej oraz gościnnie Japonia i Katar, mistrz Azji i gospodarz najbliższych mistrzostw świata.