Serena Williams through to Wimbledon quarter-finals

Serena Willliams nie zawiodła swoich fanów. (Fot. Getty Images)
Seven-time Wimbledon singles champion Serena Williams reached the quarter-finals at SW19 with a dominant display against Spain's Carla Suarez Navarro. The American 11th seed, 37, raced to a 6-2 6-2 victory against the 30-year-old world number 31.

Williams odniesienie poniedziałkowego zwycięstwa zajęło zaledwie 63 minuty. W końcówce pierwszego seta Suarez Navarro miała dwie okazje na przełamanie, ale rywalka w obu sytuacjach się wybroniła. Sześć wcześniejszych pojedynków z tych tenisistek również należało do jednostronnych. W 12 setach prawie 38-letnia Amerykanka oddała Hiszpance 16 gemów.

Williams po raz 16. wystąpiła w 1/8 finału londyńskiej imprezy, a po raz 14. awansowała do kolejnego etapu. W "ósemce" Wielkiego Szlema znalazła się po raz 51.

Słynna zawodniczka z USA w dorobku ma 23 triumfy w zawodach tej rangi i mierzy w wyrównanie osiągnięcia rekordzistki wszech czasów Australijki Margaret Court. W Wimbledonie zwyciężyła jak na razie siedmiokrotnie - w latach 2002-03, 2009-10, 2012, 2015-16. W minionym sezonie przegrała w finale.

Kolejną rywalką młodszej z sióstr Williams będzie jej rodaczka Alison Riske, która w 1/8 finału wyeliminowała liderkę światowego rankingu Ashleigh Barty. Australijka, która w pierwszej połowie czerwca zwyciężyła we French Open, była wskazywana - obok Williams - jako jedna z głównych faworytek zmagań na trawiastych kortach All Englad Clubu. Riske wygrała 3:6, 6:2, 6:3.

Williams poza startem w singlu występuje w tej edycji także w mikście, w którym tworzy duet z Brytyjczykiem Andym Murrayem. W sobotę awansowali do drugiej rundy.