Serena Williams błyskawicznie awansowała do półfinału US Open

Williams ma w dorobku 23 tytuły wielkoszlemowe w singlu. (Fot. Getty Images)
Zaledwie 44 minut potrzebowała wczoraj rozstawiona z 'ósemką' Serena Williams, by pokonać Chinkę Qiang Wang (18.) 6:1, 6:0 w ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open. Słynna amerykańska tenisistka zanotowała tym samym 100. wygrany mecz w singlu w nowojorskim turnieju.

W 1/8 finału Williams napędziła swoim sympatykom nieco strachu, gdy w pierwszym secie przewróciła się, uszkadzając przy tym kostkę. Zawodniczka, która jesienią skończy 38 lat, wróciła jednak po późniejszej przerwie medycznej na kort i w efektownym stylu awansowała do "ósemki". Wczoraj z kolei rozgromiła Wang, potwierdzając, że jest faworytką tegorocznej edycji US Open.

Azjatka, która w 1/8 finału wyeliminowała wiceliderkę rankingu WTA Australijkę Ashleigh Barty, nigdy wcześniej nie przeszła trzeciej rundy w imprezie wielkoszlemowej. Debiutując w ćwierćfinale, nie miała żadnego uderzenia wygrywającego przy 25 po stronie rywalki. Ta ostatnia wygrała 90 procent akcji po swoim pierwszym podaniu.

Utytułowana Amerykanka tym samym zanotowała 100. zwycięstwo w grze pojedynczej na kortach kompleksu Flushing Meadows. Jak podali organizatorzy, pierwsze odniosła 31 sierpnia 1998 roku, czyli 7 674 dni temu. "Nigdy nie sądziłam, że dotrę do setki. To coś wyjątkowego i nie chcę by minęło" - zaznaczyła.

Williams  w Nowym Jorku zwyciężyła dotychczas sześć razy (1999, 2002, 2008, 2012-14). Wczoraj po raz 13. awansowała do półfinału tej imprezy. W tej fazie rywalizacji czeka ją teraz pojedynek z występującą z numerem piątym Jeliną Switoliną. Z młodszą o 13 lat przeciwniczką zmierzy się po raz szósty. Wygrała cztery z dotychczasowych ich konfrontacji. W ostatniej jednak - w 1/8 finału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro - górą była Ukrainka.