Sensacyjna porażka Leicester, popis Manchesteru City

Piłkarze Leicester City przegrali na wyjeździe z Newport County 1:2. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Leicester City przegrali na wyjeździe z występującym na czwartym poziomie Newport County 1:2 w 3. rundzie piłkarskiego Pucharu Anglii. Awans wywalczył m.in. Manchester City, który pokonał grający klasę niżej od siebie Rotherham United aż 7:0.

Walijski Newport County prowadził z faworyzowanym rywalem, mistrzem Anglii z 2016 roku, po golu na początku spotkania Jamille'a Matta. Wyrównał w 82. minucie algierski pomocnik Rahid Ghezzal, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy - niedługo później wynik z rzutu karnego ustalił Irlandczyk Padraig Amond.

Ze znacznie niżej notowanym rywalem nie poradził sobie również Fulham. Przedostatni zespół Premier League uległ u siebie 1:2 Oldham Athletic, grającemu podobnie jak Newport County na czwartym poziomie.

Sensacji nie było natomiast w starciu wicelidera Premiera League z występującym klasę niżej (Championship) Rotherham United. Gospodarze zdobyli siedem bramek - kolejno Raheem Sterling, zaledwie 18-letni Philip Foden, Semi Ajayi (samobójczy gol reprezentanta Nigerii), Brazylijczyk Gabriel Jesus, Algierczyk Riyad Mahrez, Argentyńczyk Nicolas Otamendi i Niemiec Leroy Sane.

Odpadły m.in. występujące na zapleczu angielskiej ekstraklasy Hull City Kamila Grosickiego i Leeds United Mateusza Klicha (w starciach z zespołami z tej samej klasy), ale polscy piłkarze nie grali we wczorajszych spotkaniach.

Hull City przegrał na wyjeździe z Millwall 1:2, tracąc oba gole w końcówce spotkania, zaś popularne "Pawie" uległy w Londynie Queens Park Rangers 1:2. Od 86. minuty w barwach QPR grał Paweł Wszołek.

Dzień wcześniej awans wywalczył m.in. Manchester United. Zespół z Old Trafford pokonał na własnym stadionie Reading z ligi Championship 2:0. To piąte z rzędu zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera, który zastąpił Jose Mourinho. Cztery poprzednie zwycięstwa podopieczni Norwega odnieśli w Premier League.