Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Schumacher momentami odzyskuje świadomość

Schumacher momentami odzyskuje świadomość
Czy mistrz kierownicy wybudzi się ze śpiączki? (Fot. Getty Images)
Przebywający od ponad trzech miesięcy w szpitalu w Grenoble w stanie śpiączki farmakologicznej 7-krotny mistrz świata Formuły 1 Michael Schumacher momentami odzyskuje świadomość - poinformowała menedżerka kierowcy.
Reklama
"Michael robi postępy i wykazuje oznaki przebudzania się ze śpiączki. Jesteśmy wraz z zespołem lekarskim cały czas przy nim w jego długiej i trudnej walce" - napisała w oficjalnym komunikacie jego menedżerka.

29 grudnia 45-letni Niemiec miał wypadek na nartach w okolicach Meribel w Alpach. Przewrócił się i uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Obecnie przebywa w szpitalu w Grenoble.

Pod koniec stycznia, a więc ponad 60 dni temu, lekarze rozpoczęli fazę wybudzania Schumachera, ale dotychczas nie było zbyt wielu powodów do optymizmu. Eksperci mówili o "przygotowaniu się na najgorsze".

Tymczasem Kehm już wczoraj mówiła o "zauważalnej poprawie" zdrowia kierowcy, ale nie podała żadnych szczegółów. Nie chciała też rozmawiać o prognozach.

Menedżerka podziękowała także po raz kolejny za wsparcie, jakie otrzymuje z całego świata rodzina poszkodowanego. "Jest nam niezmiernie miło, że cały czas ludzie pamiętają i przysyłają życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Prosimy jednocześnie o zrozumienie, że nie ujawniamy żadnych szczegółów. Nie chcemy naruszać sfery prywatnej Michaela i jego rodziny. Pozwólmy też lekarzom pracować w spokoju" - podkreśliła.

Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata F1, tytuły wywalczył w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama