Menu

Samolot easyJet do Londynu "wbił się" na pasie w inną maszynę

Samolot easyJet do Londynu "wbił się" na pasie w inną maszynę
Skrzydło maszyny easyJet utknęło w ogonie KLM. (Fot. Metro/screenshot)
Dzisiaj rano Airbus A320 brytyjskich linii easyJet zderzył się z maszyną KML na lotnisku w Amsterdamie. Oba samoloty zostały uszkodzone - informuje 'Metro'.
Reklama

Do kolizji doszło dziś rano na lotnisku Amsterdam Schiphol w Holandii. Boeing 737-800 linii KLM miał lecieć do Madrytu, a piloci easyJet szykowali się w tym czasie do lotu na Gatwick, więc obie maszyny były pełne pasażerów.

"Mój samolot dosłownie wbił się w inną maszynę. Jego skrzydło utknęło w ogonie KLM. Wciąż jesteśmy na pokładzie, a służby prowadzą dochodzenie" - relacjonował na Twitterze jeden z podróżnych.

Rzecznik easyJet potwierdził, że "do incydentu, w który zaangażowany był lot easyJet o numerze EJU8868 z Amsterdamu do Londynu Gatwick, doszło podczas procedury wypychania samolotu ze stanowiska postojowego". Nikomu nic się nie stało.

"Pasażerowie są już w terminalu i otrzymali niezbędne informacje oraz kupony na napoje. Lot ma być teraz obsługiwany przez samolot zastępczy" - poinformował przedstawiciel brytyjskiego przewoźnika.

"Bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym priorytetem. Rozpoczęliśmy już dochodzenie, aby dokładnie wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji" - zapewnił rzecznik easyJet.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama