Menu

Samolot LOT-u z grafiką z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego

Samolot LOT-u z grafiką z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego
Okolicznościowa grafika ozdobiła ogon Bombardiera Q400. (Fot. Aeuroklub Polski)
Na lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się prezentacja samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 z rocznicową grafiką na ogonie. Grafika powstała z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego.
Reklama

W sobotę 15 czerwca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego, a w niedzielę polscy piloci na odbywających się w Hiszpanii XXIV Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym, zdobyli cztery złote medale: jeden srebrny i jeden brązowy.

Aeroklub powstał 100 lat temu w Poznaniu. Był pierwszą instytucją formalno-prawną polskich lotników sportowych.

"100 lat to więcej niż jedno pokolenie. Pojawili się pasjonaci i to oni byli autorami pierwszych rekordów czasowych, przelotowych, wysokościowych. Aeroklub Polski zrzesza takich właśnie pasjonatów" – przekazał podczas uroczystości wiceprezes Aeroklubu Polskiego Jan Nosal. Dodał, że umieszczona na samolocie grafika z okazji 100-lecia aeroklubu "uświetni na lotniskach Europy tę pamiętną datę."

"Z wielką satysfakcją zgodziliśmy się, żeby ten emblemat Aeroklubu Polskiego pojawił się na samolocie, którego właścicielem są Polskie Linie Lotnicze LOT" – oznajmił z kolei Stefan Malczewski, członek zarządu PLL LOT. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama