Salah steps up Golden Boot bid with 2 goals in Liverpool win

Piłkarze Juergena Kloppa prowadzili dwoma bramkami już po ośmiu minutach. (Fot. Getty Images)
Liverpool forward Mohamed Salah stepped up his bid to win the Golden Boot for a third straight season by scoring twice for the champions in their 3-1 win over Brighton in the Premier League on Wednesday.

Piłkarze niemieckiego trenera Juergena Kloppa prowadzili dwoma bramkami już po ośmiu minutach, a na listę strzelców wpisali się Egipcjanin Mohamed Salah (6.) i Jordan Henderson (8.). Chwilę przed przerwą stratę zmniejszył Belg Leandro Trossard.

W drugiej połowie wynik ustalił Salah, trafiając do siatki głową po rzucie rożnym w 76. minucie. Egipcjanin, który był królem strzelców dwóch poprzednich sezonów (w 2018/19 wspólnie z dwoma innymi piłkarzami) ma 19 ligowych trafień. Skuteczniejsi od niego są jedynie Jamie Vardy z Leicester City - 22 oraz Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu Londyn - 20.

Wcześniej w środę odbyły się trzy inne spotkania. W najciekawszym z nich mistrz z poprzedniego sezonu Manchester City rozgromił u siebie Newcastle United 5:0 i umocnił się na pozycji wicelidera. Ma 69 punktów, a Liverpool zgromadził o 23 więcej.

Tylko 31 ma West Ham United, który po bramce Jaya Rodrigueza przegrał w Londynie z Burnley 0:1. "Młoty" zajmują 16. miejsce i wciąż nie mogą być pewne utrzymania w Premier League.

Na ostatniej bezpiecznej pozycji (siedemnastej) jest Watford również z dorobkiem 31 pkt, a znajdujące się w strefie spadkowej AFC Bournemouth i Aston Villa zgromadziły po 27, przy czym te zespoły w tej kolejce jeszcze nie grały. Tabelę zamyka Norwich City - 21 pkt.

W ostatnim wczorajszym meczu piłkarze Sheffield United pokonali u siebie Wolverhampton Wanderers 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy Irlandczyk John Egan.