Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sala koncertowa w Edynburgu zabroni wnoszenia telefonów komórkowych?

Sala koncertowa w Edynburgu zabroni wnoszenia telefonów komórkowych?
Usher Hall w Edynburgu. (Fot.www.usherhall.co.uk)
Jedna z czołowych scen muzycznych w Szkocji ma w planach regularne koncerty 'bez telefonów komórkowych'. Usher Hall w Edynburgu okrzyknął ogromnym sukcesem koncert amerykańskiego muzyka Jacka White'a, na który fani nie mogli wnieść komórek.
Reklama

Jedna z czołowych scen muzycznych w Szkocji ma w planach regularne koncerty "bez telefonów komórkowych". Usher Hall w Edynburgu okrzyknął ogromnym sukcesem koncert amerykańskiego muzyka Jacka White'a, na który fani nie mogli wnieść komórek.

Personel sali koncertowej umieścił urządzenia w woreczkach, które zostały zamknięte przed wejściem do sali. Chodzi o futerał Yondr, do którego wkładany jest smartfon. Fani mogą mieć w ten sposób telefon ciągle przy sobie, ale nie mogą go samodzielnie wyciągnąć z pokrowca. Yondr może otworzyć tylko obsługa po koncercie.

W Edynburgu pracownicy Usher Hall pozwolili widzom na włączenie funkcji "wibracja" na wypadek alarmowych telefonów, ale fani mogli dzwonić tylko w wyznaczonych miejscach przed salą koncertową. 

Wykorzystany w Szkocji pomysł chwali wielu fanów muzycznych i artystów. Muzykom podoba się to, że uczestnicy koncertu skupiaja się na muzyce i przeżywaniu koncertu, a nie na wpatrywaniu się w ekran smartfona.

Dyrektor generalny Karl Chapman podkreślił, że po raz pierwszy na tej scenie muzycznej odbył się wolny od telefonów koncert rockowy. Jego zdaniem, fani przyjęli to doskonale, dlatego Usher Hall zamierza powtórzyć to doświadczenie podczas występów innych artystów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama