Safarowa czeka na Radwańską w ćwierćfinale Wimbledonu

Czy "Isia" spotka się z Safarową na Wibledonie? (Fot. Getty Images)
Czeszka Lucie Safarowa będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie, o ile polska tenisistka dzisiaj pokona Rosjankę Jekaterinę Makarową.

Rozstawiona w Londynie z numerem 23. Safarowa dzisiaj pokonała swoją rodaczkę Terezę Smitkową 6:0, 6:2. Był to jej czwarty mecz bez straty seta. Wcześniej wyeliminowała m.in. Słowaczkę Dominikę Cibulkową (nr 10.).

Czeszka po raz drugi w karierze wystąpi w ćwierćfinale imprezy wielkoszlemowej. W 2007 roku była w najlepszej ósemce Australian Open.

Pojedynek Radwańskiej z Makarową został wyznaczony jako drugi na trzecim korcie. Wcześniej grają na nim Amerykanin John Isner i Hiszpan Feliciano Lopez. Po dwóch setach kończonych tie-breakami jest remis.