Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sadiq Khan proponuje oddzielny system imigracyjny dla Londynu

Sadiq Khan proponuje oddzielny system imigracyjny dla Londynu
Sadiq Khan zamierza walczyć o prawa imigrantów z UE w Londynie. (Fot. Getty Images)
Burmistrz brytyjskiej stolicy wyłamał się z oficjalnych wytycznych Partii Pracy, do której należy i samodzielnie zaproponował własny system imigracyjny, który miałby obowiązywać w Londynie po Brexicie.
Reklama

Sadiq Khan wezwał rząd do zapewnienia lepszej ochrony migrantów z UE i "ułatwiania, a nie utrudnienia" im życia. Obecne podejście - według włodarza stolicy - jest "największym i najbardziej samolubnym błędem od dekad". 

Khan ocenił również, że torysi na wiele sposobów próbują unikać tematu imigracji. Dlatego to właśnie on wyszedł z propozycją oddzielnego systemu imigracyjnego dla Londuynu.

Według burmistrza, rząd musi ułatwiać przepływ migrantów z UE po Brexicie, aby stołeczne instytucje i kluczowe branże mogły się należycie rozwijać. 

Podejście Sadiqa Khana mogło wywołać spore zaskoczenie w partii, do której należy. Laburzyści co prawda popierali wolny przepływ osób, ale dystansowali się od jakichkolwiek zapewnień i konkretnych propozycji.

To nie pierwszy raz, kiedy brytyjska stolica wybija się na tle reszty kraju i oczekuje odrębnego traktowania. W ubiegłym roku, kiedy ogłoszono wyniki referendum, ponad 100 tysięcy londyńczyków zapoczątkowało akcję "Londonpendence", która miała doprowadzić do odłączenia się Londynu od Wielkiej Brytanii.

 

  Komentarze


  • Pieszczoszek
   12 października 2017, 10:19

   Czytelnik wracasz do gry(czyszczenie kibli) pakuj cif blicz berlo wszystko to ladnie zapakuj w torbe w krate i wall do capaka na chate

  • Czytelnik
   12 października 2017, 11:13

   Ja czytelnik kible czyszcze jezykiem na berlo mnie nie stac przejezdzam z pracy do pracy autobusem a wszystkie graty mam w kraciaku bo to najtansza opcja i ciesze sie bardzio ze bede mogl tu zostac bo w pl to ja zgine nic niezaoszczedzilem wiec nawet nie mam za co pojechac:(

  • Marpol78
   12 października 2017, 11:46

   Rzeczywiscie ten powyzej ma duze problemy w swoim zyciu-niestety nie ma dla Ciebie zadnej instytucji w kraju ktora moglaby Cie zmienic. Pisz na temat a nie caly czas na jedna nute - same zalosne komentarze - brakuje Ci kobiety, pieniedzy czy tez czerpiesz satysfakcje ze swojej glupoty, czy wszystko razem. Chcesz aby wszyscy inni-normalni wystosowali pismo aby takie elementy jak Ty blokowali lifetime (tu i gdzieindziej)

  • Pol
   12 października 2017, 13:56

   Jestem w angli 13 lat razem z dwojka moich dzieci i mezem moje dzieci chodzily tu do szkoly poniewaz skladalismy o stala rezydenture osobno ja i moj maz dostalismy rezydenta a moje dzieci nie ,teraz za kazdym razem kiedy wysle dla nich o rezydenture a my jestesmy sponsorami odsylaja bez rozpatrzenia z roznych przedziwnych powodow np. Blad byl w platnosci itp.... co mam robic

  • TCH
   12 października 2017, 15:42

   Brawo dla Burmistrza Londynu ! Pieszczoszek I twoj koles czytelnik -wal jeden z drugim sie w leb

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama