Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sadiq Khan: "Zadbam, by każda kobieta w Londynie czuła się bezpieczna"

Sadiq Khan:
Czy kobiety w Londynie mogą czuć się bezpiecznie?... (Fot. Thinkstock)
Burmistrz Londynu zapowiedział walkę z 'postawami seksistowskimi i mizoginicznymi' w jego mieście. Na cel ten zabezpieczył w budżecie £44 mln.
Reklama

Środki mają zostać przeznaczone na zwalczanie przestępczości seksualnej, nękania oraz rytualnego okaleczania kobiet, a także rehabilitację sprawców.

Większy zastrzyk funduszy otrzymają także instytucje prowadzące programy walki ze stalkingiem, czyli prześladowaniem. Dzięki nim ma powstać Stalking Threat Assessment Centre.

Dodatkowe £18 mln zasili także ośrodki pomagające ofiarom przemocy domowej i seksualnej.

Z ostatnich danych statystycznych wynika, że każdego tygodnia w każdej z 32 gmin Londynu gwałconych jest średnio 11 kobiet i dziewcząt. Przemoc domowa z kolei jest co 10. przestępstwem zgłaszanym policji. Szacuje się, że w Anglii i Walii ataków ze strony domownika doświadczyły w ciągu ostatniego roku prawie 2 mln osób. 95 kobiet i mężczyzn zostało zabitych przez byłego partnera.

“Nadszedł czas, by wszyscy londyńczycy zaniechali postaw seksistowskich i mizoginicznych (nienawiść do kobiet - przyp. red.) – czy to w pracy, szkole, transporcie publicznym, czy na ulicach. Moja nowa strategia zawiera wszechstronny pakiet narzędzi zwalczania przemocy wobec kobiet i dziewcząt, niebezpiecznych osobników zagrażających naszym społecznościom oraz poprawy świadczeń dla ofiar, które tyle wycierpiały” - zapowiedział Sadiq Khan.

Burmistrz podkreślił, że jego celem jest, by w Londynie każda kobieta i dziewczynka czuła się bezpiecznie.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   9 marca, 16:06

   ... i co zamierza wszystkich swoich ziomkow religijnych odeslac do krajow pochodzenia??

  • Spidi
   9 marca, 16:54

   £44 mln naszych pieniędzy na jakąś urojoną walkę!! Japitole ...

  • Fan Clarksona
   9 marca, 18:47

   Czyli rozumiem ze spakuje te swoje malpy i wysle do pakistanu? I wsumie bylo by po problemie z bezpieczenstwie. Nie wierzcie pakistanczykom to sa najwieksi oszusci i klamcy.. kazdy ale to kazdy z nich..

  • Katarzyna
   9 marca, 22:47

   A jak zwykła kobieta czy mężczyzna ma się bronić jak nawet gaz pieprzony zakazany pałka teleskopowa też to czym się bronić. Będziemy mieli rozmowy w pracy w gazetach informacje jak rozmową zakończyć konflikt haha

  • WTF
   10 marca, 05:24

   Rehabilitację sprawców??? Raczej resocjalizację

  • Gość
   10 marca, 12:31

   Burki. 44mln £ na burki. Taką mam koncepcję. W to należy zainwestować. Problem rozwiązany. Wszyscy szczęśliwi. Z feministkami I antifą na czele.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama