Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sadiq Khan: Potrzebne jest drugie referendum ws. Brexitu

Sadiq Khan: Potrzebne jest drugie referendum ws. Brexitu
Sadiq Khan uważa, że Brytyjczycy powinni mieć szansę, aby wypowiedzieć się jeszcze raz w sprawie wyjścia z UE. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu Sadiq Khan ocenił, że Wielka Brytania będzie potrzebować kolejnego referendum ws. Brexitu, jeśli parlament odrzuci ostateczne warunki wyjścia, które wynegocjuje Theresa May.
Reklama

Według Sadiqa Khana, jeśli parlament odrzuci warunki wyjścia z UE, pojawi się "całe morze pytań".

Zapytany o to, czy kraj potrzebuje kolejnego referendum, burmistrz stolicy odparł: "Poczekajmy na decyzję parlamentu. Oni mają prawo głosu". 

"Jeśli parlament zagra po stronie rządu, nie ma potrzeby, aby ponawiać referendum. Co innego, jeśli opowie się przeciwko niemu" - przekazał.

Sadiq Khan był jedną z twarzy obozu Remain podczas kampanii referendalnej. "Jasne jest, że Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z UE. Akceptuję to, ale może mi się to nie podobać, ponieważ Londyn opowiadał się za pozostaniem" - zauważył.

"Rząd musi wynegocjować naprawdę dobre warunki wyjścia, a parlament, który jest niezależny, musi je zaakceptować" - zakończył Sadiq Khan.

Przy okazji wywiadu na łamach BBC Radio 4 Khan zaapelował również, aby już teraz zaplanować okres przejściowy, który pozwoli firmom na dalsze funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

Do przeprowadzenia drugiego referendum ws. wyjścia z UE apeluje również były brytyjski premier Tony Blair. Znany ze swoich proeuropejskich poglądów polityk, na łamach dziennika "The National" przekazał, że "Brytyjczycy muszą mieć szansę, aby wypowiedzieć się po raz ostatni".

 

  Komentarze


  • Nauta
   23 października 2017, 17:13

   Pisałem o tym drugim referendum rok temu...Myśleli,że zaczną stawiać warunki i UE przestraszy się " paper empire" !!! Teraz proszą na kolanach o 2-letni okres przejściowy po marcu 2019 bo wiedzą,że będzie załamka i masy wylegną na ulice a razem z nimi "podwędzani" w pidżamach a wtedy nie będzie się dało nad tym zapanować...Pożyjemy-zobaczymy...Show must go on !!!

  • Angielskie wyjście?
   23 października 2017, 17:14

   Popieram takie rozwiązanie - jest racjonalne
   A przed ewentualnym referendum należałoby wyłączyć wszystkie portale społecznościowe, bo jak widać, po ostatnim referendum, tam jest Anglików źródło wiedzy - żałosnej.

  • Przemko
   23 października 2017, 17:30

   a co za debilizmy? referendum się odbyło i jest ważne. to może w LOLandii też wprowadzimy taki system wyborczy, że wybory prezydenckie będą powtarzane tyle razy co 3 miesiące, aż w końcu TSUK zdobędzie ten upragniony pałac z żyrandolem..

  • 1234
   23 października 2017, 18:26

   On w sprawie referendum ma g...o do powiedzenia. To jest tylko prezydent Londynu a nie premier. Może mówić sobie co chce i tak każdy ma to w d...e. Nie ta liga polityków. Ale jestem za

  • Zhp.pl
   23 października 2017, 19:03

   1234 jeśli już to Burmistrz nie Prezydent

  • Opium
   23 października 2017, 19:17

   Juz trzesa portkami bo nagle zdali sobie sprawe ze nie sa juz wielkim imperium sprzed 100 lat. Jedynie dziadki z demencja wciaz tak mysla i to oni glosowali ;) Londyn jest eurpejska stolica nie tylko finansow i bankowosci, ale tez wielu innych branz. Po zapowiedzi brexitu wiele firm przenosi swoje headquarters min. do niemiec. Europa tylko na tym zyska, Angela juz zaciera rece, a Londyn? Stanie sie Londkiem. Khan jest jak ten tonacy ktory brzytwy sie chwyta, tegie glowy juz zrobily symulacje wyjscia z UE i wiedza co ich czeka.

  • Czytelnik anonimowy
   23 października 2017, 19:22

   Cos idzie zlego do uk zwieksza sie przestepczosc brytyjczycy wyprzedaja domy a inni mysla nad tym ten kraj sie rozwala uwazam ze to moze byc powazne zalamanie I nie bedzie latwo zapanowac I'm nad tym

  • Kasia do czytelnik aninim
   23 października 2017, 21:00

   Zgadzam sie z toba, polska inteligencja zabrała głos :)

  • Vistula
   24 października 2017, 09:55

   To jest ta liberalna demokracja. Bedziemy glosowac dotad az wynik glosowania nie bedzie satysfakcjonujacy. Dobre dla inteligentnych inaczej. Albo jest demokracja i glosowanie juz bylo, albo przestanmy udawac, ze tworzymy demokracje.

  • Bartoszek
   25 października 2017, 17:51

   Tusk po solarium hehhehe

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama