Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Rzeczpospolita": Polska ma duży problem z nienawiścią

"Rzeczpospolita": Polska ma duży problem z nienawiścią
Mieszkańcy Gdańska wciąż nie mogą się pozbierać po śmierci swojego prezydenta. (Fot. Getty Images)
Tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na zlecenie 'Rzeczpospolitej' IBRiS przeprowadził sondaż dotyczący mowy nienawiści. Ponad 80 proc. respondentów spotkało się z przejawami takiej mowy osobiście, najczęściej w intrenecie i telewizji - doniesiono.
Reklama

Czy postrzeganie problemu mowy nienawiści różni się w zależności od światopoglądu i preferencji wyborczych? Różnice w badaniu IBRiS nie są wielkie, ale jednak widoczne - zauważa "Rz".

Problem ten dostrzegają przede wszystkim osoby o poglądach lewicowych i centrowych - 93 proc. badanych z tych grup przyznaje, że problem mowy nienawiści jest poważny. Wśród osób o poglądach "zdecydowanie prawicowych" odsetek jest jednak równie wysoki i wynosi 73 proc.

Niewielkie różnice występują w ocenie sytuacji przez widzów poszczególnych programów telewizyjnych: od 86 proc. wśród widzów "Wiadomości" do 93 proc. wśród widzów "Faktów" TVN i "Wydarzeń" w Polsacie - informuje "Rz".

Co ciekawe, wyraźnie niższy poziom uznania mowy nienawiści za problem występuje wśród osób deklarujących bardzo duże zainteresowanie polityką, które śledzą wszystkie doniesienia na ten temat – 79 proc., podczas gdy we wszystkich innych grupach wynik przekracza 90 proc. - podaje gazeta.

 

  Komentarze


  • Leon zawodowiec
   22 stycznia, 13:55

   Tam gdzie zyyty tam zawsze jest nienawisc

  • Uriah heep 54
   22 stycznia, 16:50

   Co tu dużo mówić...Pełno takich chwastów...choćby tu na Londynku...THC...Czytelnik....Ten jad z mlekiem matki wyssany:)....Byle by przykrość wyrządzic...jakby to oni byli włascicielami...pracodawcami...wychowawcami...Takich przychlastów jest wszędzie i pełno....A prawda jest taka że hue hue hue im wychodzi najlepiej....pozdrawiam Polonusów....

  • Wow
   22 stycznia, 21:14

   Wreszcie prawdziwy artykuł.Lol.

  • Nieprawda
   23 stycznia, 07:18

   Glupoty pisze rzeczpospolita. Polacy maja wielka niechcec do klamcow, przekretasow, pajacy, kretaczy a takich niestety jest duzo w ludziach skupionych wokol obecnej opozycji. Badz czlowiekiem i postepuj uczciwie.

  • THC
   25 stycznia, 22:51

   A ja znowu sie smieje huehuehue. Tylu magistrow na budowie a to hindusi pakistanczycy indianie pracuja w London city. A Marian z jesica kombinuja benefity i inne tzw dorabianie sobie. Torby same sie nie spakuja. Huehuehue :D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama