Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Rzeczpospolita": Marsz 11 listopada dzieli Polaków

Polacy są podzieleni odnośnie Marszu Niepodległości. (Fot. Getty Images)
Tegoroczny Marsz Niepodległości budzi tyle samo ocen pozytywnych, jako impreza 'patriotyczna', co negatywnych opinii tych, którzy uważają, że nacjonalizm i antysemityzm nie były nieistotnym marginesem tej imprezy - można przeczytać w dzisiejszej 'Rzeczpospolitej'.
Reklama

Wyniki sondażu IBRiS, wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej", na próbie 1100 respondentów, wskazują na wyraźny podział w ocenie Marszu Niepodległości przez Polaków.

Opinię, że "Marsz Niepodległości to impreza patriotyczna, a nacjonalizm i antysemityzm to nieistotny margines tego wydarzenia", podziela 43,9 proc. respondentów, natomiast 43,7 proc. nie zgadza się z nią. Zdania na ten temat nie wyraziło 12,4 proc. pytanych.

Co piąty badany (21,1 proc.) uważa, że Polskę powinni zamieszkiwać tylko Polacy. Większość jednak (78,5 proc.) nie zgodziło się z takim stwierdzeniem. Jedynie 0,4 proc. pytanych nie wyraziło opinii na ten temat.

Ambasada RP w USA skrytykowała niedawno amerykańskie media za tendencyjne jej zdaniem relacje z Marszu Niepodległości. Ambasador Piotr Wilczek skierował w tej sprawie listy m.in. do CNN i "Wall Street Journal".

 

  Komentarze


  • Wolny
   22 listopada 2017, 16:23

   Pogonic to cale towarzystwo nierobow , ONR , MW itp. Oni tylko niszcza , powinni zostac zdelegalizowani . Niestety dopoki rzadza KOMUNISCI tak sie nie stanie . Dlatego drodzy RODACY . Trzeba WSTAC Z KOLAN i zaczac walczyc o PRAWDE i WOLNOSC !!!.

  • Miss Key
   22 listopada 2017, 16:28

   Polacy od zawsze podkopywali sie nawzajem.Nie potrafimy byc zyczliwi nawet dla rodakow bo zzera nas zawisc i zazdrosc.Lansujemy sie na pokaz bo mamy kompleks nizszosci.Ktoz madry,pewny siebie czy spelniony chcialby sie pokazywac z durnmi rasisowskimi flagami?Poszukiwacze uwagi :) Marsz nie wniosl tutaj niczego nowego.

  • Sarah
   22 listopada 2017, 16:46

   Przed IIWS byliśmy jednym z najbardziej otwartych i tolerancyjnych narodów na świecie. Gdy widzę wszystkie te pełne nienawiści zacofane gęby pseudo patriotów płakać mi się chce bo uświadamiam sobie, ze są to twory dwóch totalitaryzmów, które przetoczyły się przez nasz kraj. Uważam, ze nie powinnismy zwalać winy na zachodnie media( jeśli ktoś wierzy w to, ze Niemcy sterują nas przez media powinien się przebadać bo to brzmi jak wywód paranoika- jakby Niemcy nie mieli nic ciekawszego do roboty).Staliśmy się zacofanym narodem, który zamiast patrzeć w przyszłość skupia się na przeszłości. Wstyd.

  • Lena
   22 listopada 2017, 17:38

   do Sarah a Ty to już się tak wstydzisz bycia Polką że przez h na końcu się podpisujesz wiesz co o takich zachowaniach mówią psycholodzy, że robią tak ludzie którzy muszą zrekompensować sobie porażki życiowe i chyba mają rację bo dla mnie cała ta Twoja wypowiedź to porażka tok rozumowania i logicznego myślenia zerowy ale droga SaraHHHHHHH jak już taka angielska chcesz być to może pisz też w swoim ukochanym języku could you...or is it too hard

  • THC
   22 listopada 2017, 17:58

   Znowu wstyd na caly swiat.

  • Itd.
   22 listopada 2017, 19:08

   DoSarah. "Przed IIWS byliśmy jednym z najbardziej otwartych i tolerancyjnych narodów na świecie" przez całe 20 lat niepodległości wszczynalismy konflikty z wszystkimi sąsiadami można powiedzieć ze jeszcze kilka miesięcy przed wojną weszliśmy na ziemie sąsiadów. Antysemityz był bardzo duży tylko Piłsudsk trzymał krótko a po jego śmierci Żyd nie miał życia w Polsce co doprowadziło do ich........ Hitler o tym dobrze wiedział ze Polacy nie przeszkodza mu. Do Grzegorz L. Pytanie było czy Polskę powinni zamieszkiwać tylko Polacy i 20% tak chce a nie tego czegoś i kogo masz na myśli pisząc tego czeg

  • Vistula
   22 listopada 2017, 21:36

   Ciekawy jest ten kawalek o 'wywodzie paranoika'. Wystarczy przypomniec jak to sie stalo ze Gmyz i potem reszta solidarnych redaktorow 'opuscili' Rzeczpospolita - za sprawka wlasciciela, niejakiego Hajdarowicza (tekst o trotylu). Potem przejecie 'Uwazam Rze' i znowu redakcja odeszla, bo wlasciciel chcial mowic co maja pisac, a czego nie. Nie tak dawno bylo glosno o korespondencji pana Deklana, jednego z wlascicieli Ringera Axela Springera, do podleglych mu mediow w Polsce, o tym jak pisac o sprawach w Polsce. Ale dla niektorych fakty sie nie licza, bo prawde juz znaja.

  • Gosc 058
   23 listopada 2017, 03:50

   NOR i inne oddamy dodelegalizacji jak ma to być pokojowy przemarsz kiboli z racami i zamiast policja chronić słabszych to jeszcze ich ciągnie za włosy siłą wyrywa z ulic a co ciekawe protestujących pod sejmem w 2h znajdują winnych a z NOR nadal nie znaleźli winnych mając twarze nagrane

  • Pl
   23 listopada 2017, 05:32

   ONR zawsze w sercu !!!

  • Ola
   23 listopada 2017, 06:33

   ty Gośc 058- to musisz ćpać ruską herę- masz zwidy jak rasowy bojowkarz od dezinformacji-i chyba ci za to płacą- piszesz rzeczy o ktorych nikt nie wie w Polsce! nic takiego nie mialo miejsca! jeżeli pozwałabym cie za kłamstwa i obelgi-przegralbyś proces i zapłacil śmieciu tyle,że nie stać by cię było,na ustniki,do papierosa!

  • Prawdziwy Polak
   23 listopada 2017, 07:38

   Wolny ty lewacki popaprancu genetyczny. Nadekda czasy ze takie odpadki jak ty beda eksterminowani.

  • Ggg
   23 listopada 2017, 07:42

   Gość 058 ma rację.ONR stanowiskami pis U, i to od kilku lat.Pis ich finansuje.To oni gwizdza i wyja na tych uroczystościach gdzie jest i opozycja.Do tej pory browarze z one byli chronieni,teraz to oni rozkazują policji!!!!!!

  • Janek
   24 listopada 2017, 00:27

   Ola tobie to jakby Jarek na twarz narobił to byś wszędzie chodziła i mówiła że cię wodą święconą pokropił.
   Mentalność masz typowo pisowską obrazić i zastraszyć a na koniec odwrócić kota ogonem. Ludzie są prześladowani jak za komuny odezwać się nie można boś wróg władzy i policję zaraz naślą na ciebie. Ale trzeba pisowi przyznać manipulować ciemnotą potrafią jak na tych spotkaniach z garami za 5000 zł. ciemnota łyka gary i jest wdzięczna jeszcze że została oszukana ale jak przyjdzie później do płacenia to płacz i woła ratujcie. A my was leni roszczeniowych ratować nie będziemy DO ROBOTY

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama