Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Rzeczpospolita": Kasa fiskalna w komórce?

"Rzeczpospolita": Kasa fiskalna w komórce?
Zmiany zostały pozytywnie ocenione przez przedsiębiorców. (Fot. Getty Images)
Przedsiębiorca zarejestruje sprzedaż w smartfonie. Ale paragon i tak musi być papierowy - donosi wczorajsza 'Rzeczpospolita' o zmianach w polskim prawie sprzedażowym.
Reklama

Jak możemy przeczytać  w dzienniku, już w przyszłym roku firmy nie będą musiały kupować kas fiskalnych - do raportowania skarbówce wystarczy specjalna aplikacja na telefon.

"Kasę w telefonie będzie mógł mieć każdy przedsiębiorca. Za kilka dni przedstawimy projekt przepisów, później udostępnimy specyfikację techniczną, która będzie określać wymagania dla aplikacji pozwalającej rejestrować sprzedaż. W ten sposób chcemy uprościć rozliczenia i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mobilnych przedsiębiorców" – przekazał dziennikowi Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Według dziennika, jest jednak "łyżka dziegciu". "Ministerstwo Finansów przyznaje, że pozostanie przepis nakazujący wydrukowanie paragonu dla klienta" - można przeczytać w "Rzeczpospolitej".

Gazeta zauważa jednak, że resort finansów rozważa dopuszczenie możliwości dostarczania paragonu elektronicznie, ale na pewno później niż 1 stycznia 2020 r. To wtedy - jak zaznacza "Rz" - mają wejść w życie przepisy o kasach w telefonach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama