Menu

"Rzeczpospolita": Kasa fiskalna w komórce?

"Rzeczpospolita": Kasa fiskalna w komórce?
Zmiany zostały pozytywnie ocenione przez przedsiębiorców. (Fot. Getty Images)
Przedsiębiorca zarejestruje sprzedaż w smartfonie. Ale paragon i tak musi być papierowy - donosi wczorajsza 'Rzeczpospolita' o zmianach w polskim prawie sprzedażowym.
Reklama

Jak możemy przeczytać  w dzienniku, już w przyszłym roku firmy nie będą musiały kupować kas fiskalnych - do raportowania skarbówce wystarczy specjalna aplikacja na telefon.

"Kasę w telefonie będzie mógł mieć każdy przedsiębiorca. Za kilka dni przedstawimy projekt przepisów, później udostępnimy specyfikację techniczną, która będzie określać wymagania dla aplikacji pozwalającej rejestrować sprzedaż. W ten sposób chcemy uprościć rozliczenia i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mobilnych przedsiębiorców" – przekazał dziennikowi Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Według dziennika, jest jednak "łyżka dziegciu". "Ministerstwo Finansów przyznaje, że pozostanie przepis nakazujący wydrukowanie paragonu dla klienta" - można przeczytać w "Rzeczpospolitej".

Gazeta zauważa jednak, że resort finansów rozważa dopuszczenie możliwości dostarczania paragonu elektronicznie, ale na pewno później niż 1 stycznia 2020 r. To wtedy - jak zaznacza "Rz" - mają wejść w życie przepisy o kasach w telefonach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama