Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair ogłosił nowe połączenia z Poznania

Ryanair ogłosił nowe połączenia z Poznania
Nowe trasy obejmują m.in.: Paryż, Cork oraz Sztokholm. (Fot. Getty Images)
Od sezonu zima 2019/2020 na poznańskim lotnisku bazować będzie drugi samolot linii lotniczej Ryanair. Przewoźnik uruchomi także 6 nowych połączeń - m.in. do Budapesztu, Paryża Beauvais i Sztokholmu. Ryanair liczy, że dzięki temu z usług przewoźnika skorzysta 800 tys. pasażerów rocznie.
Reklama

Prezes Zarządu Ryanair Michael O’Leary poinformował, że od sezonu zima 2019/2020 w bazie przewoźnika w Poznaniu znajdą się dwa samoloty. Jak tłumaczył, "dzięki temu zaoferujemy w Poznaniu 17 tras - w tym 6 nowych - i obsłużymy 800 tys. pasażerów rocznie, nadal przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego, turystyki, oraz miejsc pracy".

"Poznań jest bardzo ważnym miastem dla nas, dla Ryanair. Jest jedną z naszych sześciu baz w Polsce, którą traktujemy jako jeden z kluczowych rynków w Europie. Ważne jest zatem, abyśmy inwestowali stabilnie zarówno w całym kraju, ale także regionalnie, tu w Poznaniu; dodawali nowe samoloty, tworzyli w ten sposób nowe miejsca pracy i przyczyniali się do liczby odwiedzających Poznań, który jest pięknym miastem i jednym z bardziej interesujących - i nieodkrytych jeszcze - polskich miast" - podkreślił.

Jak wskazał, "wiele osób w Europie słyszało o Warszawie, Gdańsku, czy Krakowie - a o Poznaniu nadal słyszało niewielu, to znaczy nie tylu, ilu powinno". "Poznań to bardzo ciekawa destynacja i chcielibyśmy przyciągnąć tu nie tylko większą liczbę turystów, ale także większą liczbę klientów biznesowych" - dodał O’Leary.

Z poznańskiego lotniska nowe trasy zostaną uruchomione do: Budapesztu, Charkowa, Odessy, Paryża Beauvais, Cork oraz Sztokholmu Skavsta. Ponadto, przewoźnik uruchomi nowe połączenie na lato 2019 do Kavali w Grecji. Będzie ono realizowane od lipca do września w ramach rozszerzonej siatki połączeń na lato 2019.

W sezonie letnim Ryanair zaoferuje z poznańskiego lotniska łącznie 20 tras, w tym m.in. do Rzymu, Zadaru, Londynu, czy Tel Awiwu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama