Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair odpowie za odmowę wypłaty rekompensat dla pasażerów

Ryanair odpowie za odmowę wypłaty rekompensat dla pasażerów
W lipcu br. Ryanair musiał odwołać nawet kilkaset lotów dziennie. (Fot. Getty Images)
Organ nadzoru linii lotniczych wszczął postępowanie egzekucyjne przeciwko irlandzkiemu taniemu przewoźnikowi Ryanair za odmowę wypłaty rekompensat dla pasażerów, których loty zostały opóźnione lub odwołane przez strajki - informuje Sky News.
Reklama

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) oświadczył, że jego decyzja nastąpiła po tym, jak linia zdecydowała się zakończyć współpracę z firmą zajmującą się rozpatrywaniem skarg klientów.

CAA zaznaczył, że powszechne strajki z udziałem pracowników Ryanair w okresie letnim nie były spowodowane "nadzwyczajnymi okolicznościami" i dlatego nie są zwolnione z unijnych zasad dotyczących wypłaty odszkodowań.

Szef Ryanair Michael O'Leary. (Fot. Getty Images)

W lipcu br. przez strajk pilotów i załogi w Hiszpanii, Belgii, Holandii, Portugalii, Włoszech, Irlandii, Szwecji i Niemczech Ryanair musiał odwołać nawet kilkaset lotów dziennie. Rykoszetem ucierpieli na tym klienci linii, których wakacje zostały zakłócone przez odwołane lub opóźnione połączenia. 

CAA przypomina też sytuację, kiedy w zeszłym roku Ryanair stanął w obliczu katastrofy PR w związku z decyzją o odwołaniu lotów z powodu niedoboru pilotów. Wówczas podróżni również nie doczekali się zwrotu pieniędzy. "Pasażerowie linii Ryanair zgłaszali roszczenia o odszkodowanie bezpośrednio do linii lotniczej, ale zostały one odrzucone" - brzmiało oświadczenie CAA w tej sprawie.

"Klienci mogli następnie przekazać swoje skargi do AviationADR, organu zatwierdzonego przez CAA, w celu zapewnienia alternatywnego rozstrzygania sporów dotyczących skarg. Ryanair poinformował jednak CAA o rozwiązaniu umowy z AviationADR" - dodano.

Zdaniem CAA, akcje protestacyjne nie były spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, co oznacza, że ​​konsumenci powinni otrzymywać rekompensatę zgodnie z rozporządzeniem EU261. W wyniku działania Ryanair pasażerowie, którzy ubiegają się o odszkodowanie, będą musieli teraz poczekać na wynik działania egzekucyjnego Brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

  Komentarze


  • Max
   5 grudnia 2018, 11:56

   A juz sadzilem ze CAA oleje sprawe! Oby dobrali im sie do tylka!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama