Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair: Letnie loty mogą być odwoływane

Ryanair: Letnie loty mogą być odwoływane
Wakacyjne strajki mogą doprowadzić do uziemienia setek samolotów Ryanair. (Fot. Getty Images)
Ryanair ostrzegł, że strajki kontrolerów ruchu lotniczego i niedobór personelu doprowadzą tego lata do rekordowego poziomu zakłóceń lotów - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Z początkiem roku Ryanair odwołał prawie 100 lotów do Włoch i 128 do Belgii. To jednak kropla w morzu w porównaniu do zeszłorocznego paraliżu, kiedy irlandzki przewoźnik w samym lipcu musiał odwołać aż 1 tys. połączeń. 

Jak podaje stowarzyszenie Airline For Europe, które zrzesza 15 największych europejskich linii lotniczych, z powodu strajków kontrolerów ruchu lotniczego liczba opóźnień w 2018 r. wzrosła aż o 53 proc. 

Co więcej, prognozy na ten rok są jeszcze bardziej pesymistycznie. "Niedobory personelu kontroli ruchu lotniczego są teraz głównym powodem opóźnień lotów i pogarszają efekt strajków" - zauważa cytowany przez "The Guardian" dyrektor marketingu Ryanair, Kenny Jacobs.

"Obecnie pasażerowie tego tak bardzo nie odczuwają, ale jestem pewien, że gdy nadejdzie sezon letni najpierw zastrajkują francuscy kontrolerzy, a później w ich ślad pójdą Włosi" -  dodaje.

Jacobs podkreśla, że podróżni "poczują strajki przede wszystkim w weekendy". "To nie tylko problemy klientów, którzy nie wylecą danego dnia na wakacje, ale także koszt dla Ryanair związany z EU261" - zauważa dyrektor marketingu irlandzkiego przewoźnika.

EU261 to unijna dyrektywa, która zobowiązuje linie lotnicze do wypłaty odszkodowania za opóźnienia lotów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama