Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair: "Czas ucieka, a Brexit tuż, tuż"

Ryanair:
Ryanair wielokrotnie zostawał uznawany za najlepszą linię niskobudżetową. (Fot. Getty Images)
Ryanair powtórzył ostrzeżenie o 'poważnych zakłóceniach' lotów między Wielką Brytanią i UE po Brexicie, chyba że umowa przejściowa zostanie wkrótce ustalona. Irlandzkie linie uprzedzają, że Zjednoczone Królestwo ma jednak na to coraz mniej czasu.
Reklama

"Jesteśmy zaniepokojeni utrzymującą się niepewnością dotyczącą warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo w marcu 2019 roku” - oświadczyły wczoraj irlandzkie tanie linie lotnicze.

Taka sytuacja powoduje ryzyko poważnych zakłóceń lotów pomiędzy krajami Unii, a Wielką Brytanią od kwietnia 2019 roku.

Jeżeli do marca 2019 roku nie uda się wypracować konsensusu, Zjednoczone Królestwo będzie musiało wówczas wynegocjować dwustronną umowę o ruchu lotniczym z każdym z dwudziestu siedmiu pozostałych członków organizacji. Do czasu podpisania takich umów, ruch lotniczy może zostać wstrzymany.

Ryanair zwraca uwagę, że brytyjskie linie lotnicze stracą natychmiast pozwolenia na loty, gdyż UK przestanie być członkiem Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Swobodny dostęp do przestrzeni powietrznej przysługuje bowiem wyłącznie operatorom, których kraje są częścią instytucji UE.

Ryanair zaapelował do Wielkiej Brytanii, że linie muszą wiedzieć do połowy 2018 roku, co dalej z porozumieniem z Europą, gdyż muszą przygotować rozkład lotów na 2019 rok.

Ryanair opublikował właśnie wyniki finansowe za trzeci kwartał. Linie lotnicze co prawda mają za sobą wrześniowy kryzys, który zmusił linie do anulowania tysięcy rezerwacji, ale pomimo tego zyski przewoźnika wzrosły o 12% do 106 milionów euro. Liczba pasażerów natomiast wzrosła o 6% do 30,4 miliona.

 

  Komentarze


  • Ja
   6 lutego, 16:46

   No tak juz jest jeden traci drugi placi brexit to brexit juz chca okresu przejsciowego z dwuch na trzy lata bez sensu NHS pada na twarz przez ich rzady

  • Elwierny waldemar
   6 lutego, 23:05

   NHS pada na pysk a NFZ ma sie lepiej...niewiele lepiej ..ale lepiej

  • Robert
   10 lutego, 05:44

   NFZ To porazka.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama