Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ruszyła sprzedaż pierwszych kart kolejowych dla millenialsów

Ruszyła sprzedaż pierwszych kart kolejowych dla millenialsów
Milennialsi będą mogli podróżować taniej, o ile uda im się zakupić kartę zniżkową. (Fot. Getty Images)
Pierwsza pula kart upoważniających millenialsów do 30-procentowej zniżki na podróże metrem czy brytyjskimi kolejami wszystkich przewoźników trafiła dziś do sprzedaży. Zainteresowanie było tak ogromne, że system sprzedaży padł już po kilku minutach funkcjonowania.
Reklama

Brytyjski rząd rozpoczął nad ranem sprzedaż pierwszej puli kart zniżkowych dla przedstawicieli pokolenia millenium. W sumie na potrzeby programu dla osób do 30. roku życia przygotowano 4,5 mln ezgemplarzy 26-30 Railcard, ale dziś do dyspozycji oddano jedynie 10 tys. sztuk. To oznacza, że na każde 500 chętnych osób tylko jedna miała szansę na otrzymanie karty już teraz.

Sprzedaż odbywała się w internecie na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”. Tylko nielicznym udało się jednak dokonać transakcji, ponieważ już po kilku minutach strona Rail Delivery Group zaczęła mieć problemy techniczne.

Millenialsi dali upust swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych. Sytuację porównali do walki o bilety na popularny festiwal muzyczny w Glastonbury.

Utrzymanie “26-30 Railcard” kosztuje każdego posiadacza £30 rocznie, jednak gwarantuje użytkownikowi około 30-procentowe zniżki na większość przejazdów wszystkimi środkami komunikacji kolejowej oraz m.in. londyńskim metrem. Oferta jest skierowana do podróżujących okazjonalnie, gdyż nie przewiduje upustów na bilety miesięczne. W godzinach 4:30-10:00 (poza weekendami i świętami państwowymi) obowiązuje minimalna opłata £12.

Kartę można nabyć wyłącznie w sieci. Po jej zakupie, należy dodać ją do wirtualnego portfela w smartfonie z systemem iOS (Apple Wallet) lub Android (Android Wallet). 

Nie wiadomo, kiedy w sprzedaży pojawi się kolejna pula zniżkowych kart - rząd zapowiedział, że będą one wprowadzone stopniowo.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama