Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rozpoczął się 24-godzinny strajk pilotów Ryanair

Rozpoczął się 24-godzinny strajk pilotów Ryanair
Niemal 20 procent wszystkich lotów Ryanair zostało dziś odwołanych. (Fot. Getty Images)
Do dzisiejszego strajku, w wyniku którego odwołano setki lotów, przystąpił personel kabinowy z Niemiec, Belgii, Szwecji, Irlandii i - w ostatniej chwili - Holandii.
Reklama

Odbywający się dziś strajk pilotów Ryanaira spowodował, że do skutku nie doszło blisko 400 czyli, około 17 proc. z łącznie ponad 2400 rozkładowych europejskich lotów tej linii. 

W wyniku strajku pilotów z pięciu krajów, ok. 55 tysięcy pasażerów zostało pozbawionych możliwości podróży tanimi liniami.

Jednodniowe strajki pilotów Ryanaira miały dotąd miejsce tylko w Irlandii, odbyło się ich łącznie cztery. Zorganizowany w grudniu ubiegłego roku przez niemiecki związek zawodowy pilotów VC (Vereinigung Cockpit) strajk ostrzegawczy w Niemczech nie spowodował odwołań lotów, gdyż przewoźnik zdołał zmobilizować wystarczającą liczbę pilotów zastępczych.

Pracownicy Ryanaira domagają się od irlandzkiego przewoźnika - który przez lata bronił się przed uznaniem związków zawodowych za swego partnera - podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Ewentualne układy zbiorowe byłyby zawierane dla każdego kraju oddzielnie, ale związki zawodowe zapewniłyby tutaj ogólnoeuropejską koordynację. 

Piloci Ryanair domagają się podwyżek. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.02.2019
  GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

  Sport


  Reklama