Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rosyjscy lekkoatleci wciąż nie mogą startować pod swoją flagą

Rosyjscy lekkoatleci wciąż nie mogą startować pod swoją flagą
Rosyjscy zawodnicy, którzy przeszli testy antydopingowe startowali jako olimpijczycy z Rosji pod flagą olimpijską, natomiast po wygranej wysłuchali hymnu olimpijskiego. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podtrzymało dzisiaj swoją decyzję o zawieszeniu rosyjskiej federacji, podjętą w listopadzie 2015 roku z powodu zorganizowanego systemu dopingowego w tym kraju.
Reklama

Ekspert medyczny IAAF Rune Andersen oświadczył, że wciąż nie spełniono wszystkich warunków do zniesienia zawieszenia. Najważniejszym jest przekazanie przez Rosjan danych i próbek z moskiewskiego laboratorium antydopingowego.

Rosyjskich lekkoatletów zabrakło m.in. w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. W drodze wyjątku zgodę na start pod flagą olimpijską otrzymała tylko skoczkini w dal Daria Kliszina, ponieważ udowodniła, że w ostatnich latach mieszkała w USA i przechodziła testy dopingowe poza granicami Rosji. Natomiast w sierpniowych mistrzostwach Europy w Berlinie pod neutralną flagą wystąpiło 72 Rosjan.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama