Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rośnie liczba szczurów w Londynie

Rośnie liczba szczurów w Londynie
Szczur w St James's Park. (Fot. Getty Images)
'Istnieje pewne powiedzenie, że w Londynie nigdy nie znajdujesz się w odległości większej niż 3 metry od szczura. A może jest w tym trochę prawdy?' - pytają retorycznie dziennikarze ITV. Przygotowany przez London Assembly raport wskazuje na rosnącą skalę problemu londyńczyków z gryzoniami.
Reklama

Jak można przeczytać w raporcie, w ciągu ostatnich pięciu lat, gminy otrzymały w sumie 186 tys. skarg na szczury w domach. To więcej niż 100 zgłoszeń dziennie, a liczba ta w dodatku stale się powiększa.

Raport został przygotowany, kiedy do sieci wyciekł filmik, na którym można zobaczyć grupę szczurów dobierających się do worków na śmieci na jednej z londyńskich ulic na terenie gminy Harrow.

"Populacja szczurów rośnie równomiernie z liczbą ludzi w Londynie. Trend ten będzie się utrzymywał. Burmistrz Londynu i lokalne władze kontrolują zjawisko i upewniają się, że nie wymknie się ono spod kontroli" - przekazała autorka raportu Susan Hall.

Jak oceniają eksperci, szczury łatwo odnajdują się w brytyjskiej stolicy z uwagi na rozbudowany system wodociągów, mnóstwo śmieci na ulicach i dużą gęstość ludzi. 

W raporcie zwrócono również uwagę, w których londyńskich gminach problem szczurów zauważalny jest najbardziej. Do czołówki trafiły gminy Tower Hamlets, Brent, Camden, Lambeth oraz Ealing.

 

  Komentarze


  • Ftyytf
   2 grudnia 2017, 17:46

   Szczury to gryzonie nalezace do gotunku ssakow .Szczury występują na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Z ludźmi dotarły także na wiele wysp i archipelagów położonych na oceanach. One nie latają z torbami w krate i sloikami z ogorkami . To my jestesmy tu nieprosznymi goscmi ..

  • On
   2 grudnia 2017, 20:36

   Ftyyft: Bierz polowe....

  • Eko
   3 grudnia 2017, 09:47

   We Wroclawiu plaga szczurow na osiedlach jest co roku

  • Aleksis
   3 grudnia 2017, 11:52

   We Wrocławiu gryzonie opanowały budynki w starej zabudowie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama