Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rośnie liczba pasażerów Ryanaira pomimo odwołanych lotów

Rośnie liczba pasażerów Ryanaira pomimo odwołanych lotów
Ryanair jest wciąż popularny wśród pasażerów z Europy. (Fot. Ryanair.com)
Tanimi irlandzkimi liniami lotniczymi w październiku podróżowało o milion pasażerów więcej niż rok temu w tym samym okresie. Podróżnych nie odstraszyło nawet odwoływanie ponad 20 tysięcy lotów przez przewoźnika.
Reklama

Ryanair w październiku 2017 roku przewiózł 11,8 mln osób. W tym samym miesiącu w 2016 roku irlandzkimi liniami leciało 10,9 mln podróżnych.

Przewoźnik może pochwalić się również wzrostem obłożenia samolotów. Stosunek liczby pasażerów do miejsc w samolocie w zeszłym roku wyniósł 95%, w tym roku natomiast 96%.

"W obliczeniach uwzględniono także 20 tysięcy odwołanych lotów” - podkreślił Kenny Jacob, dyrektor marketingu Ryanaira.

"Wiem, że wielu moich znajomych ma kłopoty z powodu odwołanych lotów do Polski na święta na przykład, ceny na przeloty tymi liniami są jednak tak konkurencyjne w porównaniu z innymi, że i tak latamy Ryanairem” - tłumaczy jedna z użytkowniczek portalu Londynek.net Joanna Zdzichowska z Manchesteru.

"Trudno, najwyżej stracę 20 funtów i dostanę odszkodowanie, ale bilety są tak tanie, że nawet nie zaglądam na strony innych linii” - zdradza Paweł Kamiński z Londynu.

"A ja nie polecę Ryanairem, dopóki sprawa się nie uspokoi z tym odwoływaniami lotów. Człowiek musi wziąć urlop, zaplanować go wcześniej, to nie jest takie hop siup. Wezmę wolne, odwołają lot, a później będę musiała kupować siedem razy droższe bilety? To już wolę od razu polecieć z innym przewoźnikiem” - wyjaśnia z kolei Beata Snopkiewicz z Guildford.

Ryanair w październiku odwoływał od 40 do 50 połączeń każdego dnia. Wielu Polaków z tego powodu nie poleci na święta do kraju. Linie pokrzyżowały plany nawet kilkuset tysiącom podróżnych. Przewoźnik – tłumacząc swoje działania – podał, że kasując część połączeń, chce podnieść punktualność swoich lotów. Miała ona w ostatnim czasie spaść z 90 do 80 proc. Ostatecznie Ryanair przyznał, że pojawiły się problemy ze skompletowaniem załóg samolotów. 

Irlandzkie linie lotnicze podały, że rozpoczęły wypłatę odszkodowań pasażerom za odwołane loty. Zgodnie z unijnymi regulacjami, jeśli lot jest odwołany, pasażer ma prawo do zwrotu kosztów, zmiany planu podróży lub lotu powrotnego oraz prawo do uzyskania pomocy i odszkodowania. 

 

  Komentarze


  • Kasia
   8 listopada 2017, 07:48

   No Czytelnik wszyscy z niecierpliwością czekamy na twój komentarz

  • Pasazer
   8 listopada 2017, 08:56

   Tanie bilety na swięta w porownaniu z innymi liniami?? Skąd takie info macie? Jak ja kupowalam bilety do Warszawy to ryanair byl 2 razy drozszy niz BA co na Chopina lata bo zaplacilam £350 za 3 osoby a z Ryanaira bylo za ponad £700. Nawet etarz sorawfzalam i bilety na te same dni co ja mam wykupione z BA sa za £800 to jak ma byc taniej!!!

  • THC
   8 listopada 2017, 11:11

   Jak widac liczba powrotow wzrasta. I bardzo dobrze. ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama