Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rosja ostrzega brytyjskie media po grzywnie dla telewizji RT

Rosja ostrzega brytyjskie media po grzywnie dla telewizji RT
Rosyjska telewizja RT uważa, że staje się celem niesłusznych ataków ze strony Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Rosyjskie MSZ ostrzegło brytyjskie media działające w Rosji, że powinny być gotowe zmierzyć się z konsekwencjami działań władz brytyjskich po wymierzeniu przez regulatora mediów Ofcom grzywny rosyjskiej telewizji RT.
Reklama

Ministerstwo skomentowało w ten sposób decyzję Ofcomu o wymierzeniu finansowanej przez państwo propagandowej rosyjskie telewizji RT grzywny w wysokości 200 tys. funtów za "poważne złamanie" zasad bezstronności mediów w relacjach na temat zatrucia byłego szpiega rosyjskiej wojskowej służby wywiadowczej GRU Siergieja Skripala w Salisbury, stanowiska rządu Ukrainy na temat nazizmu i traktowania przezeń Romów oraz konfliktu w Syrii.

Rosyjskie MSZ oznajmiło, że uważa działanie Ofcomu za "akt bezpośredniej cenzury" i podkreśliło, że grzywnę wymierzono "bez decyzji sądu", a jej wysokość "znacznie przekracza grzywny wymierzane innym mediom za wzniecanie nienawiści i wezwania do przemocy".

RT oskarżane jest o rozprzestrzenianie rosyjskiej propagandy. (Fot. Getty Images)

"Po raz kolejny jesteśmy świadkami, jak władze brytyjskie usiłują wszelkimi sposobami ograniczyć działalność rosyjskich mediów w kraju, wykorzystując już także m.in. środki finansowe, co organicznie wpisuje się w ramy rozpętanej w Wielkiej Brytanii antyrosyjskiej kampanii" – oznajmiło MSZ.

Według rosyjskiego resortu, media brytyjskie regularnie przeinaczają fakty w publikacjach dotyczących Rosji, ale ta "systemowa dezinformacja" z jakiegoś powodu nie budzi zastrzeżeń regulatora. "Uważnie śledzimy rozwój sytuacji i przypominamy, że brytyjskie media pracujące w Rosji powinny być gotowe zetknąć się z konsekwencjami działań władz w Londynie" – przekazało MSZ.

Ofcom nie ograniczył się do wymierzenia grzywny, ale oznajmił też, że RT musi na swojej antenie ogłosić wyniki śledztwa regulatora.

Telewizja RT zaprzeczyła zarzutom i wszczęła procedurę prawną wobec Ofcomu. Regulator zapowiedział, że nie będzie egzekwował grzywny do czasu jej zakończenia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama