Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rosja: Lider opozycji "mógł zostać otruty"

Rosja: Lider opozycji "mógł zostać otruty"
Aleksiej Nawalny to jeden z najważniejszych liderów rosyjskiej opozycji. (Fot. Getty Images)
'Reakcja alergiczna' Aleksieja Nawalnego może być wynikiem zatrucia nieznaną substancją chemiczną - uważa jedna z lekarek, która w przeszłości leczyła rosyjskiego opozycjonistę. Według jego adwokatki, lekarze w moskiewskim szpitalu mają problem z rozpoznaniem choroby.
Reklama

Aleksiej Nawalny, jeden z najważniejszych liderów rosyjskiej opozycji, został wczoraj nad ranem przewieziony z aresztu do szpitala z powodu "ostrej reakcji alergicznej" - przekazała jego rzeczniczka Kira Jarmysz. Zgodnie z jej relacją, Nawalny miał opuchniętą, zaczerwienioną i pokrytą wysypką twarz. Zastrzegła przy tym, że Nawalny nigdy wcześniej nie uskarżał się na żadne alergie.

Jarmysz poinformowała dzisiaj, że Nawalny jest w "stanie satysfakcjonującym".

Anastazja Wasiljewa, lekarka lecząca w przeszłości Nawalnego, napisała na Facebooku: "Nie możemy wykluczyć, że jest to toksyczne uszkodzenie skóry i błon śluzowych wywołane przez nieznaną substancję chemiczną i jest wynikiem działania osoby trzeciej." Jej zdaniem, opozycjonista nie został właściwie zbadany i wezwała lekarzy w moskiewskiej klinice, gdzie obecnie Nawalny przebywa, do przebadania próbek z jego prześcieradła, skóry i włosów pod kątem obecności tam substancji toksycznych.

W sobotę podczas protestu w rosyjskiej stolicy policja zatrzymała blisko 1 400 osób. (Fot. Getty Images)

Adwokatka Nawalnego Olga Michajłowa napisała na Facebooku wczoraj wieczorem, że lekarze obecnie nie wiedzą, co dolega jej klientowi i podkreśliła, że jest mało prawdopodobne, aby choroba Nawalnego była wynikiem jego dawnych alergii.

Nawalny został aresztowany na 30 dni w środę za wzywanie do demonstracji. Kilka dni wcześniej podczas wiecu oświadczył, że jeśli w ciągu tygodnia nie dojdzie do zarejestrowania wszystkich opozycyjnych kandydatów w wyborach do władz Moskwy, to na sobotę 27 lipca zostanie zwołana demonstracja przed siedzibą władz miejskich.

W sobotę podczas protestu w stolicy policja zatrzymała blisko 1 400 osób. Według portalu obrońców praw człowieka OWD-Info, 77 osób zostało pobitych. 

 

  Komentarze


  • Arek
   29 lipca, 14:25

   lider czego hahahah udawanka jak wszedzie putin nawet wystawil kandydatke jak byly wybory taka niby opozycje oj pismaki

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama