Rooney o kontuzji Bielika: Obawiam się najgorszego

Rooney i Bielik - czy obawy co do stanu Polaka się sprawdzą?... (Fot. Getty Images)
Trener Derby County Wayne Rooney przyznał, że 'obawia się najgorszego', jeśli chodzi o kontuzję Krystiana Bielika. Polski piłkarz na noszach opuścił boisko w 36. minucie sobotniego meczu ligowego na zapleczu angielskiej ekstraklasy z Bristol City (1:0).

"Mam nadzieję, że wróci jeszcze silniejszy niż po pierwszym urazie" - podkreślił szkoleniowiec jeszcze przed ogłoszeniem wyników badań Polaka.

Tymczasem według portalu sport.pl, potwierdziły się obawy dotyczące kontuzji Bielika. Piłkarz ma zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go długa przerwa. Zerwanie więzadeł wykazały poniedziałkowe szczegółowe badania.

Kontuzja dotyczy kolana, które w styczniu ubiegłego roku uległo takiemu samemu urazowi. Po nim 23-letni Bielik pauzował ok. 10 miesięcy. Wrócił na boisku w grudniu i szybko stał się wiodącą postacią zespołu. Zdobył dwa gole w spotkaniach The Championship, czyli zaplecza angielskiej ekstraklasy, i zbierał wiele pochwał za swoją grę.

Jesienią 2019 roku Bielik zaczął występować w reprezentacji Polski. Rozegrał dotychczas trzy mecze w ekipie narodowej.

Zespół Derby County, którego barwy reprezentuje także Kamil Jóźwiak, po trzecim z rzędu zwycięstwie przesunął się na 18. pozycję w tabeli 24-zespołowej ligi. Prowadzi spadkowicz Norwich City, którego piłkarzem jest Przemysław Płacheta.