Menu

Ronaldo zawieszony na jeden mecz

Ronaldo zawieszony na jeden mecz
Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA uznała, że kara Ronaldo nie będzie większa niż regulaminowe jedno spotkanie. (Fot. Getty Images)
Portugalski piłkarz Juventusu Turyn Cristiano Ronaldo będzie pauzować w jednym meczu Ligi Mistrzów w wyniku czerwonej kartki, jaką został ukarany 19 września w spotkaniu grupy H z Valencią (2:0) - poinformowała dzisiaj UEFA.
Reklama

W swoim pierwszym występie w Champions League w barwach "Starej Damy" Ronaldo - do niedawna gracz Realu Madryt - wystąpił tylko do 29. minuty. Wówczas przewrócił kolumbijskiego obrońcę Jeisona Murillo podczas walki o pozycję, potem pokazał mu gestem, żeby wstawał, a także szarpnął go za włosy.

Po konsultacji z sędzią bramkowym arbiter główny pokazał Portugalczykowi czerwoną kartkę. Zdobywca 120 goli w Champions League opuszczał plac gry ze łzami w oczach.

Ronaldo był tym samym automatycznie wykluczony z udziału w meczu z Young Boys Berno 2 października. Europejska Unia Piłkarska mogła jednak zdyskwalifikować go na dłużej, ale ostatecznie Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA uznała, że kara nie będzie większa niż regulaminowe jedno spotkanie.

To oznacza, że Ronaldo może wystąpić 23 października w spotkaniu 3. kolejki na Old Trafford z Manchesterem United - klubem, w którym kariera Portugalczyka nabrała tempa.

To była jego pierwsza czerwona kartka w historii występów w LM, w której rozegrał 154 mecze. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama