Ronaldo ustanowił rekord liczby goli w reprezentacji

Ronaldo to niezaprzeczalnie jedna z największych gwiazd światowego futbolu. (Fot. Getty Images)
Portugalczyk Cristiano Ronaldo ustanowił światowy rekord pod względem liczby goli w reprezentacji kraju. W wygranym wczoraj 2:1 meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Irlandią zdobył obie bramki dla gospodarzy i łącznie ma 111 trafień w narodowych barwach.

Słynny piłkarz, który przeszedł niedawno z Juventusu Turyn do Manchesteru United, trafił do siatki Irlandczyków najpierw w 89. minucie, doprowadzając do remisu 1:1, a w doliczonym czasie gry zapewnił Portugalii zwycięstwo.

36-letni Ronaldo mógł strzelić gola już w pierwszej połowie, ale nie wykorzystał wówczas rzutu karnego.

Łącznie ma 111 goli w drużynie narodowej, czyli o dwa więcej niż Irańczyk Ali Daei, który swój dorobek uzyskał w latach 1993-2006.