Robert Lewandowski sportowcem 2021 roku w plebiscycie "PS" i Polsatu

Robert Lewandowski został doceniony przez redakcje Polsatu oraz "Przeglądu Sportowego". (Fot. Getty Images)
Piłkarz Robert Lewandowski został uznany najlepszym sportowcem Polski 2021 roku w 87. plebiscycie 'Przeglądu Sportowego', organizowanym razem z telewizją Polsat. Drugie miejsce zajęła trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

Lewandowski wyróżniony w tym plebiscycie został po raz trzeci, w tym drugi z rzędu (po raz pierwszy w 2015 roku.) Wraz z Bayernem Monachium w 2021 r. po raz kolejny został mistrzem Niemiec i jednocześnie królem strzelców Bundesligi z dorobkiem 41 goli, czym poprawił rekord słynnego Gerda Muellera. Zapewnił sobie Złoty But, czyli nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza lig europejskich. W plebiscycie Złota Piłka magazynu "France Football" został uznany drugim zawodnikiem globu minionego roku; przegrał jedynie z Argentyńczykiem Lionelem Messim.

"Gratuluję wszystkim nominowanym i zwycięzcom. W minionym roku nasi sportowcy osiągali wielkie sukcesy. Jestem waszym kibicem i trzymam za was bardzo mocno kciuki. Chciałem podziękować za emocje i za to, co robicie dla polskiego sportu. Zawsze wspieram was z wielką dumą. Cieszę się, że jestem częścią tej sportowej rodziny" - oznajmił kapitan piłkarskiej reprezentacji podczas Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.

Trzecie miejsce zajął żużlowy wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Tuż za podium znalazł się mistrz olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala, którego sukces był jedną z największych sensacji igrzysk w Tokio.

Medaliści ubiegłorocznych igrzysk zdominowali tradycyjną "10" plebiscytu. Zabrakło w niej miejsca m.in. tenisistów Igi Świątek i Huberta Hurkacza czy skoczka narciarskiego Kamila Stocha.