Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Robert Lewandowski na 5 milionach znaczków

Robert Lewandowski na 5 milionach znaczków
Na znaczku widnieje wizerunek piłkarza opatrzony jego inicjałami z numerem boiskowym: RL9. (Fot. Poczta Polska)
Znaczek pocztowy z wizerunkiem kapitana polskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego wprowadziła do obiegu dzisiaj, w dniu inauguracji mistrzostw świata w Rosji, Poczta Polska.
Reklama

Znaczek o nominale 6 zł będzie można kupić w każdej placówce pocztowej. Nakład to 5 mln sztuk.

Projektantem emisji jest Bożydar Grozdew, który umieścił na znaczku wizerunek piłkarza opatrzony jego inicjałami z numerem boiskowym: RL9.

Lewandowski - jak przypomniała spółka w komunikacie - od kilku lat zaliczany jest do grona najlepszych napastników na świecie. "Jest idolem młodych piłkarzy i kibiców. Oni wierzą, że Robert Lewandowski może zdobyć koronę króla strzelców turnieju, a nasza reprezentacja ma największą od wielu lat szansę na sukces" - czytamy w informacji.

Jak przypomniał członek zarządu Poczty Polskiej Tomasz Dąbrowski spółka "już w okresie międzywojennym upamiętniała na znaczkach polskich sportowców, takich jak Halina Konopacka, czy Janusz Kusociński".

"Kontynuujemy tę tradycję i wydajemy znaczki nie tylko z okazji ważnych imprez sportowych i sukcesów polskich zawodników, ale także pokazujemy wybitne osobowości polskiego sportu. Robert Lewandowski to nie tylko doskonały napastnik, to także wzór aktywności sportowej dla dzieci i młodzieży. Dlatego dzisiaj wprowadzamy do obiegu znaczek z jego podobizną" - podkreślił.

Polska reprezentacja rozegra w Rosji co najmniej trzy mecze: z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Pierwszy mecz biało-czerwonych odbędzie się 19 czerwca br. Mundial w Rosji zakończy się 15 lipca br. Łącznie w ramach MŚ 2018 odbędą się sześćdziesiąt cztery spotkania, rozegrane na 12 stadionach jedenastu miast. 

 

  Komentarze


  • Kika
   18 czerwca, 20:56

   Tyle mamy naukowcow I wybitnych ludzi nauki ktorzy poswiecili zycie na badaniach I pomocy innym a ten zarabia kase na kopaniu I nic z siebie nie poswiecil chyba tylko dla reklamy ze to glupi pomysl umieszczac go na znaczkach

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama