Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Robert Korzeniowski: Biegiem wracam do korzeni

Robert Korzeniowski: Biegiem wracam do korzeni
Robert Korzeniowski (w środku) zapowiada powrót do korzeni. (Fot. Facebook/Robert Korzeniowski)
Niedzielnym biegiem o Puchar Roberta Korzeniowskiego na dystansach 19 i 35 km mistrz olimpijski w chodzie sportowym chce wrócić do korzeni. Jak podkreślił, Arłamów, Przemyśl, Zagórz czy Ustrzyki Dolne to dla niego nie tylko punkty na mapie.
Reklama

"Dystanse są nietypowe, ale pobiegniemy trasami wzdłuż pogranicza polsko-ukraińskiego, śladem nieistniejących już wiosek, takich jak Jamna, bądź stary Arłamów. To od niego nazwę wziął ulubiony nie tylko przeze mnie, ale i piłkarską ekipę Adama Nawałki czy rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk hotel" - stwierdził urodzony w Lubaczowie 49-letni Korzeniowski.

Zdobywca czterech złotych medali olimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000 - dwa, Ateny 2004) wspomniał, że nieopodal miejsca gdzie internowano Lecha Wałęsę, a na polowania jeździli zarówno król Hiszpanii Juan Carlos, jak i przywódca Niemieckiej Republiki Demokratycznej w latach 1971-1989 Erich Honneker, jego pradziadowie budowali kolej żelazną.

"Na tej linii pracował także mój dziadek Józef Korzeniowski, najpierw za okupacji sowieckiej, potem niemieckiej. Biegiem o puchar mojego imienia wracam do... korzeni, bo Arłamów, Przemyśl, Zagórz, Ustrzyki Dolne i zagraniczny dziś Chyrów, to dla mnie nie tylko punkty na mapie" - dodał trzykrotny mistrz świata na dystansie 50 km (1997, 2001, 2003), który po zakończeniu kariery  chodziarza zaczął... biegać. W dorobku ma już osiem maratonów z rekordową "życiówką" 2:41.49 uzyskaną w Londynie w 2015 roku.

Jak poinformował, w niedzielnych zawodach udział może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. Organizatorami są RK Athletics (klub założony w 2015 roku przez Korzeniowskiego) i Fundacja Bieg Rzeźnika.

"W gronie osób, które zadeklarowały pokonywanie dystansu 19 lub 35 kilometrów, są też czołowi przed laty sportowcy, jak np. złoty medalista olimpijski z Pekinu (2008) i czterokrotny mistrz świata w wioślarskiej czwórce podwójnej Adam Korol, który tym razem wystartuje rodzinnie, w towarzystwie żony Dagmary. Będzie też Maciej Kurzajewski. Dla niego i dla mnie niedzielna próba to ostatni sprawdzian formy przed nowojorskim maratonem 5 listopada" - wspomniał Korzeniowski.

 

  Komentarze


  • Edyta henryka
   11 października 2017, 12:38

   Pozdrowienia przesyłam z Polski

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama