Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Riis o Majce: Koszulka górala jest w jego zasięgu

Riis o Majce: Koszulka górala jest w jego zasięgu
Rafał Majka jest w doskonałej formie, może zwyciężyć kolejny etap (Fot. Getty Images)
Bjarne Riis, dyrektor sportowy grupy Tinkoff-Saxo, której zawodnikiem jest Rafał Majka, liczy na kolejne etapowe zwycięstwo polskiego kolarza oraz wygraną w klasyfikacji górskiej wyścigu. 'Oba cele są trudne, lecz możliwe do osiągnięcia' - twierdzi Duńczyk.
Reklama

"Imponująca jazda Rafała Majki i wygranie 14. etapu sprawiły, że dla zespołu Tinkoff-Saxo otworzyły się nieoczekiwanie nowe możliwości"- skomentował dziennik "Jyllands-Posten".

Ten 24-letni Polak dosłownie wdrapał się na szczyt punktacji górskiej i ma już 88 punktów, czyli tyle samo co prowadzący dotychczas Joaquim Rodriguez. W ten sposób nagle prestiżowa biała koszulka w czerwone kropki znalazła się na wyciągniecie ręki" - napisała gazeta.

"Postaramy się zrobić wszystko, aby Majka ukończył wyścig jako najlepszy 'góral'. Pozostało jeszcze sporo punktów do zdobycia w tej klasyfikacji" - zapowiedział Riis w rozmowie z gazetą.

"Przed rozpoczęciem Tour de France najważniejszym celem była wygrana Alberto Contadora, lecz po jego wycofaniu się zostaliśmy zmuszeni do używania tego, co nam pozostało i nowym celem było jedno zwycięstwo etapowe. Teraz, kiedy to się stało, myślimy już o drugim, a także o wygraniu klasyfikacji górskiej” - dodał były duński kolarz.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama