Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rewolucja na rynku. Meble z IKEA do wynajęcia

Rewolucja na rynku. Meble z IKEA do wynajęcia
IKEA zamierza wdrożyć ekologiczną opcję zaopatrywania ludzi w meble. (Fot. Getty Images)
Wynajem mieszkań nikogo nie dziwi. Ale wynajem mebli? Takie nowatorskie rozwiązanie testuje właśnie detaliczny gigant IKEA - informuje 'The Telegraph'.
Reklama

IKEA zamierza wdrożyć ekologiczną opcję zaopatrywania ludzi w meble. W związku z tym sieć, która w Wielkiej Brytanii oferuje już usługę oddawania niechcianych mebli na cele charytatywne, ​​szuka sposobów, aby klienci "kupowali produkty, dbali o nie, a następnie przekazywali innym". 

"Testujemy obecnie radykalne rozwiązania związane z oferowaniem mebli. W zależności od miasta, spotykają się one z różnym zainteresowaniem. Np. w Londynie jest wiele osób, które dojeżdżają do pracy i nie interesuje ich urządzanie drugiego domu, dlatego wynajem jest dla nich atrakcyjną opcją" - zauważa w rozmowie z "The Telegraph" prezes detalicznego giganta, Jesper Brodin.

Do wynajęcia mają być biurka, szafy, krzesła, a także inne meble, np. z działu kuchennego. (Fot. Getty Images)

Do wynajęcia mają być w przyszłości nie tylko biurka, szafy i krzesła z asortymentu biurowego, a również inne meble, np. z działu kuchennego. "Kiedy okres leasingu się kończy, po prostu klient je odda i będzie mógł wydzierżawić coś innego" - zaznacza w rozmowie z "Financial Times" Torbjorn Loof, dyrektor generalny Inter Ikea.

Pierwszym krajem, w którym obecnie są przeprowadzane leasingowe testy, jest Szwajcaria. Strategia wynajmu asortymentu ma na celu budowanie marki IKEA jako ekologicznej i zwracającej uwagę na problemy środowiska.

Wynajem mebli to kolejna nowość szwedzkiego giganta. Pod koniec zeszłego roku IKEA ogłosiła, że wchodzi do centrum miast z nowym formatem sklepów. Są to małe lokale, w których można kupić najpopularniejsze produkty sieci, a także zasięgnąć porady specjalistów od aranżacji wnętrz.

Studio Planowania IKEA, bo taką nazwę noszą mini sklepy, pojawiło się już Londynie. Teraz, po sukcesie w brytyjskiej stolicy, format zostanie rozszerzony na inne miasta.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama