Menu

Reuters: Najwięksi reklamodawcy kontra Facebook i Twitter

Reuters: Najwięksi reklamodawcy kontra Facebook i Twitter
Nowo powstała organizacja będzie "walczyć" m.in. z Facebookiem Marka Zuckerberga. (Fot. Getty Images)
Szesnastu największych reklamodawców świata postanowiło połączyć siły i wymusić na platformach internetowych takich jak Facebook, Twitter i YouTube skuteczniejsze działania wobec niebezpiecznych i fałszywych treści w sieci - podała wczoraj agencja Reutera.
Reklama

W skład Światowego Przymierza Na Rzecz Odpowiedzialnych Mediów (The Global Alliance for Responsible Media), które zawarli, będą wchodziły również podmioty takie, jak agencje mediowe i duże agencje reklamowe, m.in. WPP, IPG, Publicis, Omnicom i Dentsu, a także przedstawiciele firm technologicznych będących właścicielami platform społecznościowych - informuje Reuters.

Podczas dorocznego spotkania branży reklamowej we francuskim Cannes wiceprezes ds. wykonawczych dot. globalnych mediów firmy Unilever Luis Di Como poinformował, że po raz pierwszy wszystkie strony w branży osiągnęły porozumienie w zakresie konieczności działania na rzecz rozwiązania problemów, "które mają daleko idące skutki dla społeczeństwa". Jak stwierdził, "kiedy wyzwania branży przenoszą się na społeczeństwo, tworząc podziały i ryzyko dla naszych dzieci, powinniśmy wziąć działania w swoje ręce". Według niego, stworzenie nowej organizacji "jest wspaniałym krokiem naprzód w kwestii odbudowania zaufania w ramach naszej branży i społeczeństwa".

Przedstawiciel Unilevera zapowiedział, że grupa skoncentruje się na początku przede wszystkim na problemie treści stanowiących zagrożenie dla odbiorców, takich jak propaganda terrorystyczna. Zauważył, że platformy internetowe próbowały już działać na rzecz rozwiązania tej kwestii, ale - jak podkreślił - ich nastawienie było bardziej reaktywne, niż proaktywne, a działania podejmowano głównie względem treści już opublikowanych.

Nowo powstała organizacja ma wspólnie opracować procesy i protokoły postępowania, które pozwolą na ochronę w internecie zarówno konsumentów, jak i działających tam marek. W skład przymierza oprócz Unileveru weszły firmy m.in. takie jak Adidas, Danone, Diageo, Mondelez International, Nestle oraz Procter & Gamble.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama