Remis Chelsea z Paris Saint-Germain. Francuzi w ćwierćfinale

Mecz londyńczyków z paryżanami obfitowała w emocje (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain zremisowali w Londynie z Chelsea po dogrywce 2:2 (0:0, 1:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Po wyjazdowym remisie 1:1 we Francji, faworytami rewanżu z Paris Saint-Germain byli piłkarze Chelsea, zwłaszcza że od 31. minuty grali w przewadze. Sędzia Bjoern Kuipers uznał, że faul napastnika PSG Zlatana Ibrahimovica na Oscarze zasługuje na czerwoną kartkę i usunął Szweda z boiska.

Osłabieni paryżanie nie poddali się, choć w 81. minucie ich sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła. Gola dla Chelsea strzelił wówczas Gary Cahill i kibice gospodarzy mogli powoli szykować się do świętowania. Sześć minut później wyrównał jednak strzałem głową... były zawodnik "The Blues" David Luiz.

Do końca wynik nie uległ zmianie i o losach rywalizacji musiała rozstrzygnąć dogrywka. W niej ponownie pierwsi cieszyli się londyńczycy.

W 106. minucie bramkę na 2:1 strzałem z rzutu karnego zdobył Eden Hazard, ale piłkarze PSG znów nie dali za wygraną. Zaatakowali i dopięli swego. W 116. minucie skutecznym strzałem głową popisał się Thiago Silva. Wynik 2:2 oznacza, że w ćwierćfinale zagra zespół z Francji.

Bramki: dla Chelsea - Gary Cahill (81), Eden hazard (106-karny); dla PSG - David Luiz (87-głową), Thiago Silva (116-głową).

Czerwona kartka: Zlatan Ibrahimovic (PSG, 31., za faul). Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).
Pierwszy mecz - 1:1; awans - PSG.