Match awards from Bayern Munich’s disappointing 1:1 draw against Werder Bremen

Tym razem Lewandowski nie zdobył gola dla swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Lacklustre Bayern Munich had to come from behind to rescue a 1-1 draw against Werder Bremen on Saturday, slipping up for only the second time in their last 35 matches in all competitions but staying a point ahead of undefeated Bayer Leverkusen.

Dopiero drugi raz od początku 2020 roku zdarzyło się, aby mistrzowie Niemiec nie wygrali meczu o stawkę na swoim stadionie. Poprzednio punkt wywalczył tam zespół RB Lipsk 9 lutego (0:0).

Kapitan reprezentacji Polski rozegrał cały mecz, ale gola dla gospodarzy zdobył Francuz Kingsley Coman (62.). Wcześniej prowadzenie gościom, po akcji rozpoczętej wrzutem z autu, dał Maximilian Eggestein (45.).

Zespół z Bawarii ma 19 punktów, o jeden więcej od Bayeru Leverkusen, który awansował na pozycję wicelidera po pokonaniu na wyjeździe beniaminka Arminii Bielefeld 2:1. Decydującego gola w końcówce uzyskał Austriak Aleksander Dragovic.

Trzecia z 16 pkt jest ekipa RB Lipsk, która jeszcze w tej kolejce nie grała. Werder ma 11 punktów i jest dziewiąty.

W innym sobotnim meczu FC Augsburg również zremisował na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1, mimo że od 67. minuty grał w dziesiątkę. Bramkarzem gości był Rafał Gikiewicz, natomiast niedługo po przerwie zmieniony został Robert Gumny.

Z kolei napastnik VfL Wolfsburg Bartosz Białek wszedł na boisko w końcówce wyjazdowego meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Goście wygrali 2:0, pogłębiając kryzys rywali, którzy w tym sezonie nie odnieśli jeszcze ligowego zwycięstwa. Ekipa z Zagłębia Ruhry na ligowy sukces czeka od... 17 stycznia. Licznik kolejnych niewygranych spotkań wskazuje już 24.