Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowy 25. Finał WOŚP: Zebrano ponad 105 milionów złotych

Rekordowy 25. Finał WOŚP: Zebrano ponad 105 milionów złotych
Po raz pierwszy w historii zebrano kwotę przekraczającą 100 milionów złotych. (Fot. WOŚP/Facebook)
Ponad 105,5 mln zł zebrano podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To o ponad 30 mln zł więcej niż rok temu, kiedy WOŚP zebrała ponad 72 mln zł.
Reklama

Ostateczny wynik 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia, ogłoszono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

"Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna. Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych" - tak Owsiak ocenił zebraną podczas 25. Finału kwotę. Zebrano dokładnie 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy.

"Kochamy was bardzo, dziękujemy. Na tym właśnie polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że dzieją się rzeczy niezwykłe" - przekazał Owsiak. Zanim ogłosił zebraną w tym roku sumę, przypominał wszystkie Finały akcji i dziękował wolontariuszom oraz darczyńcom.

Owsiak poinformował, że dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt, wspierając tym samym dzieci i seniorów.

"Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami" - dodał.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową.

Jak poinformowała Fundacja, koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki 25. Finału WOŚP wyniosły niewiele ponad 4 mln zł, co stanowi 3,8 proc. zebranych środków. Na koszty te składają się m.in. wyprodukowanie samoprzylepnych serduszek WOŚP, materiały promocyjne i reklamowe, usługi przewozowe, kurierskie i telekomunikacyjne oraz usługi i wynagrodzenia osób dodatkowo zatrudnionych do współpracy ze sztabami i wolontariuszami w zakresie przeprowadzenia i rozliczenia ogólnopolskiej zbiórki.

W samym tylko Londynie wolontariuszom WOŚP udało się zebrać £36 tysięcy funtów.

Zbierano pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi.

W ramach konkurencyjnej wobec WOŚP akcji zbierania pieniędzy przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego zebrano łącznie nieco ponad 14 tysięcy złotych, mimo ogromnego poparcia ze strony rządu. 

 

  Komentarze


  • Justa777
   8 marca 2017, 14:05

   Czyli 50 milionów frajerzy dali Owsiakowi.

  • Kaja
   8 marca 2017, 15:12

   To sie Owsiak ucieszyl ze naiwniacy tyle kasy dla niego zebrali!!!!!!!!

  • Radzio
   8 marca 2017, 22:42

   Nawet jeśli coś z tego ma to co?
   Żal 4 litery ściska?
   Ważne, że mimo wszystko sprzęt znajduje się w szpitalach i ratuje życia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama