Menu

Rekordowe upały i gigantyczne korki we Włoszech

Rekordowe upały i gigantyczne korki we Włoszech
42 proc. Włochów nie obawia się stania w gigantycznych korkach w upale. (Fot. Getty Images)
Ponad 40 procent Włochów postanowiło rzucić wyzwanie ostrzeżeniom przed rekordowymi korkami w ten weekend na drogach i wyruszyło lub wyruszy dzisiaj w podróż na wakacje. Policja oznaczyła te dni czarnym kolorem ze względu na największe natężenie ruchu.
Reklama

Długie korki na autostradach przy wyjeździe z wielkich miast i prowadzących do nadmorskich miejscowości to rezultat tradycyjnych masowych wyjazdów na urlop przed czwartkowym włoskim "Ferragosto", które wyznacza kulminacyjny moment wakacji.

Jednocześnie ten weekend w całych Włoszech jest - jak podkreślają synoptycy - najgorętszy podczas tegorocznego lata. Temperatura w wielu rejonach wynosi od 36 do ponad 40 stopni.

Temperatura w wielu rejonach wynosi od 36 do ponad 40 stopni. (Fot. Getty Images)

Jak wynika z przeprowadzonego przed piątkiem sondażu, 42 proc. Włochów nie obawia się stania w gigantycznych korkach w upale i nie przejmuje się policyjną klasyfikacją, w której te dni uznano za najtrudniejsze w roku dla ruchu drogowego.

Także - według sondażu - na urlop w sierpniu, a zwłaszcza w tych dniach, jadą prawie 24 miliony Włochów; zdecydowana większość z nich ( 88 proc.) wybrała miejsca na odpoczynek w kraju.

Ponadto obliczono, że blisko dwie trzecie jadących na wakacje poruszać się będzie autostradami wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego i w pasie nad Adriatykiem.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama